Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak a kde směnit eura a koruny na nákup nemovitosti v zahraničí?

O bydlení

Michal Filičko

Byznys

Jak a kde směnit eura a koruny na nákup nemovitosti v zahraničí?

Obrázek epizody Jak a kde směnit eura a koruny na nákup nemovitosti v zahraničí?

Poslechněte si podcast

15. 9. 2023

39 min

Chcete proměnit eura na koruny opravdu výhodně? Nebo naopak koruny na eura či jinou měnu a poslat je do zahraničí? Ať už jde o velký obnos na jednorázový nákup nemovitosti, nebo o pravidelné alimenty, v tomto díle podcastu O bydlení se vše dozvíte přímo od odborníka na zahraniční platby.


Pokud žijete na Slovensku a chcete koupit nemovitost v České republice, pak určitě řešíte, jak nejvýhodněji směnit eura na koruny. Možností existuje samozřejmě víc – ale většina z nich je nevýhodná. Naštěstí ne všechny…


➖ Situace 1: Máte účet v eurech na Slovensku a také v korunách v České republice. Banka vám peníze ráda promění – ale horším kurzem. Na každém euru ztratíte částku, která ve výsledku na jedné transakci (nákup nemovitosti) udělá i desítky tisíc korun.

➖ Situace 2: Vyberete v hotovosti eura a donesete je do směnárny kvůli lepšímu kurzu. Ale i tady tratíte na každém euru, navíc mít při sobě v hotovosti ranec peněz…

➖ Situace 3: Můžete převést peníze bezhotovostně přes zahraniční platformy na správu financí typu Revolut – ale poplatky nejsou zrovna malé, a to není jediná nepříjemnost (další jsou třeba kolem opatření AML).

➕ Situace 4: Ano, bezhotovostně je to rozhodně nejlepší – přes speciální platební instituce. Přes český Cyrrus-fx.cz se díky uzavření rámcové smlouvy, kterou lze zřídit pohodlně online, nepříjemnostem vyhnete. Cyrrus FX pohlídá dokladování původu peněz (AML) třeba v případě finančního daru od rodičů i vše ostatní. A ve chvíli potřeby (nákupu nemovitosti) převedou peníze z libovolné banky v eurech do jiné v korunách. Nebo naopak z korun na eura. Transakce proběhne až poté, co odsouhlasíte kurz. Podobně to probíhá v případě, že chce klient ze svého eurového účtu na Slovensku poslat peníze advokátovi v České republice do úschovy v korunách. Při jednorázové velké transakci typu nákup nemovitosti může člověk vše vyřešit prostřednictvím telefonátu s Cyrrus. Pokud budete chtít službu používat častěji – třeba při posílání pravidelných alimentů – je pohodlnější využívat online platformu. Službu využije i ten, kdo řeší jiné měny – třeba australské dolary nebo švýcarské franky.

Chcete si porovnat, zda v Cyrrus dostanete lepší kurz než jinde? Stačí kliknout na cyrrus-fx.cz, zvolit možnost „zanechat na sebe kontakt“, zavolají vám zpět a ještě před uzavřením rámcové smlouvy si porovnáte výhodnost oproti jiným možnostem. Přes tuto službu lze dokonce zaplatit pokutu, kterou jste dostali při průjezdu Rakouskem!:-) V rámcové smlouvě si dokonce lze nastavit možnost pohlídat hranici kurzu, aby se transakce provedla právě ve chvíli klientem požadované hranice kurzu.

Pozvání do tohoto dílu podcastu O bydlení přijal Michal Dorazil – odborník z Cyrrus FX, který ví nejlíp, jak ušetřit za zahraniční platby (a nejen to).

Zaujala vás možnost převádět peníze výhodně s Cyrrus FX – speciální platformou na směny měny? Koukněte na https://affiliate.cyrrus-fx.cz/13647

Staňte se fanouškem na Facebooku:https://www.facebook.com/filickomichal