Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Umět otočit skóre zápasu je výsadou mistrů. Na Schicka se můžete spolehnout

Nosiči vody

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Sport

,

Sportovní zprávy

,

Fotbal

Umět otočit skóre zápasu je výsadou mistrů. Na Schicka se můžete spolehnout

Obrázek epizody Umět otočit skóre zápasu je výsadou mistrů. Na Schicka se můžete spolehnout

Poslechněte si podcast

2. 4. 2024

1 hod

Pohádkový příběh Bayeru Leverkusen spěje ke svému triumfálnímu vyústění. Gól Patrika Schicka dokončil obrat skóre proti Hoffenheimu a podle podcastu Nosiči vody už klub může chystat program svých mistrovských oslav.

Chcete si z podcastu vybrat jen některá témata?


2:00 Sparta se dřela na budějovickém strništi

15:00 I Slavia po se po pauze těžko rozehrává

19:00 Brankářské okénko: Kinský, Mandous, Staněk, Kovář?

28:00 Sigma se s gólmany trápí

35:00 Plzeň se v Liberci na další soupeře nenaladila

42:00 Taktická bitva Man City vs. Arsenal

50:00 Zvraty v bundesligových utkáních

55:00 Sázkařské okénko


######

Se svými medailemi za druhá či třetí místa v Bundeslize by si v Leverkusenu mohli klidně otevřít vetešnictví. Takových umístění totiž získali už 11 v historii. Titul ovšem žádný.

Tentokrát už je ale vše rozehráno tak dobře, že se Bayer v podstatě nemůže nedočkat. Opravdu na dosah titulu posunulo klub i víkendové dění.

„Dlouho to vypadalo, že by Hoffenheim mohl být prvním týmem, kterému by se v této sezoně podařilo lídra tabulky zaskočit,“ rekapituluje bundesligovou zápletku v podcastu novinář Luděk Mádl.

„Leverkusen je ale v takovém laufu, že si jeho hráči neskutečně věří na to, že jakýkoli zápas dovedou navzdory nepříznivému vývoji otočit. I díky tomu to teď opět dokázali,“ smeká klobouk Karel Tvaroh, bývalý obránce sparťanské rezervy.

V 88. minutě utkání vyrovnal Robert Andrich. A na začátku nastavení dokonal obrat ve skóre český útočník Patrik Schick. Po zranění se opět stává nepostradatelným, v bundeslize už v této sezoně skóroval popáté. Daří se mu i v Evropské lize, dokonce dvěma góly v nastavovaném čase před nedávnem odstřelil ze soutěže soupeře z Karabachu.

Schickovy góly hrají v těchto fázích sezony opravdu důležitou roli, obvykle pomáhají Bayeru srovnat skóre nebo dovršit obrat v utkáních. „A vzhledem  k tomu, že druhý v tabulce, tedy Bayern Mnichov, prohrál další velmi zajímavý souboj s Dortmundem, zdá se, že v Německu už je podle všeho o titulu rozhodnuto,“ míní moderátor Jaromír Bosák.

Tak jako v Bundeslize zůstává Bayer Leverkusen neporaženým i v dalších soutěžích, ve kterých dostávají větší příležitost rozvíjet svůj talent také Adam Hložek a brankář Matěj Kovář. I díky těmto Čechům může Bayer Leverkusen vedle svých tužeb po zisku titulu rozvíjet nadále i svá další velká přání. Na trofeje má nadále políčeno taky v Německém poháru a v Evropské lize.

„I díky Leverkusenu se v této sezoně Bundesligy budou podle všeho přepisovat rekordní tabulky soutěže v počtu utkání, ve kterých se jejich konečnému vítězi podařilo dohnat a předehnat původní náskok protivníka. Favoritům ligy v tom ohledu bezpochyby pomáhá skutečnost, že rozhodčí oproti minulosti přidávají v nastavení mnohem víc minut,“ všímá si Karel Tvaroh.

Absolutním kontinentálním šampionem je v tomto ohledu Liverpool vedený Jürgenem Kloppem: o víkendu Reds otočili zápas s Brightonem.

Právě o jeho manažerovi Robertovi de Zerbim se teď mluví v souvislosti s hledáním Kloppova nástupce - anebo nového manažera Bayernu Mnichov. Nosiči vody debatují o tom, na kterou adresu by se podle nich víc či míň hodil a proč.

Podcasteři samozřejmě probírají i šlágr Manchester City vs. Arsenal. „Velmi očekávaná bitva přinesla bohužel divákům dost velkou nudu,“ konstatuje Jaromír Bosák. „Oba týmy si jako cíl vytkly, že chtějí neprohrát. A od toho se odvíjelo všechno ostatní,“ podotýká Luděk Mádl.

Nosiči vody se pochopitelně věnují i domácí fotbalové scéně. Podrobně prodiskutovali stav hrací plochy v Českých Budějovicích, kterou se údajně pro chybě na technickém zařízení nepodařilo pokropit právě před utkáním se Spartou.

Jak se v české lize právě s úrovní hrací plochy manipuluje? Měly by na to řády nejvyšší soutěže pamatovat? Kdo by se měl věnovat výrazně víc kvalitě gólmanů? To všechno a ještě mnohem víc uslyšíte v nových Nosičích vody. Pusťte si čerstvou epizodu!

-----

Nosiči vody

  • Fotbalový podcast Seznam Zpráv. Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí.
  • Odebírejte na Podcasty.cz , Apple Podcasts nebo Spotify .
  • Sledujte nás na Twitteru! Najdete nás tam jako @Nosicivody .
  • Máte návrh, jak podcast vylepšit? Nebo nás chcete pochválit? Pište na audio@sz.cz .