Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Juráska jako kluka hnali ze stadionu. Teď je z něj superstar za stamiliony

Juráska jako kluka hnali ze stadionu. Teď je z něj superstar za stamiliony

Obrázek epizody Juráska jako kluka hnali ze stadionu. Teď je z něj superstar za stamiliony

Poslechněte si podcast

11. 7. 2023

1 hod 3 min

Jeho fotbalová kariéra připomíná zářící kometu. Před dvěma lety byste Davida Juráska našli ještě v Prostějově, teď v Benfice Lisabon. A kasa pražské Slavie se zaplní mimořádně vysokým odstupným.

Chcete si z podcastu vybrat jen některá témata?


2:00 Senzační přestup Davida Juráska do Benfiky

18:00 Slavia na přestupech Trpišovského hráčů vydělala přes 90 milionů EUR

30:00 Levonozí hráči nad zlato

33:00 Kdo povede Komisi rozhodčích po konci Příhody?

44:00 Transfery a Premier League: Kovář, Onana, Rice, Kane a další

57:00 Sázkařské okénko: tipy na Slavii

Tomáš Souček sice zůstane v hierarchii nejvýnosnějších slávistických přestupů i nadále nedostižným - West Ham za něj vysázel v součtu přes 20 milionů eur, nicméně Davidu Juráskovi už tomto žebříčku patří číslo 2.

„Ne, 13 milionů eur to nebylo,“ řekl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík portugalskému listu O Jogo o Juráskově transferní ceně. Naznačil tím, že za něj Benfica Lisabon zaplatila ještě větší sumu. Podle všeho půjde o 14 milionů eur, list A Bola navíc zmiňuje desetiprocentní podíl Slavie z navýšení transferní částky při případném dalším přestupu. David Jurásek každopádně podepsal v Lisabonu pětiletý kontrakt.

„Na Twitteru jsem zahlédl zmínku, že za hráče připravované trenérem Trpišovským už Slavia na transferech zinkasovala v součtu více než 90 milionů eur,“ poznamenává moderátor podcastu Jaromír Bosák. David Jurásek už tedy výrazným způsobem načal druhou stovku.

Koho by to napadlo u chlapce, kterého před jeho 15. narozeninami poslali z akademie Slovácka domů, do Dolního Němčí, aby si do míče kopal tam, pokud v tom ještě sám vidí smysl. Ostatně žádnou velkou perspektivu v něm nespatřovali ani později ve Zbrojovce Brno.

Jenže v druholigovém Prostějově jako by v Juráskovi zažehly raketové motory. Přes Mladou Boleslav vletěl do Slavie, nepobyl v ní ani rok a půl… A už je v Benfice.

Nosiči vody zkoušeli hledat odpověď na otázku, jak se z původně tak opomíjeného juniora mohla zčistajasna vylíhnout hvězda, která padla do oka nejednomu evropskému skautovi. A probrali i důvody toho, proč jsou ve fotbale tak ceněni levonozí hráči.

„Je jich prostě málo, i proto se za ty opravdu kvalitní platí zlatem,“ konstatoval Luděk Mádl, dlouholetý fotbalový novinář. „A ve hře jsou pak skutečně výrazní. Ono se to nezdá, ale s levonohým hráčem se vám na trávníku otevírá opravdu obrovská škála dalších herních možností,“ přitakal Karel Tvaroh, donedávna obránce sparťanské rezervy.

Podcasteři se pustili dokonce i do srovnání, zda je schopnost hrát levou nohou ve fotbale významnější výhodou než například levá ruka Rafaela Nadala třímající tenisovou raketu.

A Nosiče vody zaujala také otázka, jak bude Slavia Juráska nahrazovat. „Nejspíš nijak. Podle všeho levého obránce ze své strategie vypustí a upraví rozestavení na 3-4-3,“ míní Luděk Mádl.

V nejnovější epizodě fotbalového podcastu Seznam Zpráv nechybí ani transferová rubrika, která se zaměřila na mohutné posilování londýnského Arsenalu. Vedle Kaie Havertze, Jurriena Timbera a nadějných navrátilců z hostování vstoupí do kabiny Gunners i Declan Rice, donedávna kapitána West Hamu United.

Rekordní suma, díky níž v žebříčku nejdražších přestupů anglických hráčů přeskočil Jacka Grealishe, vyvolala vášnivé diskuze o fotbalové inflaci i tzv. anglických přirážkách. Bude Riceův přínos opravdu odpovídat transferní sumě 105 milionů liber? „Vedle jeho herních kvalit si v něm Arsenal kupuje i nového lídra,“ říká v debatě Karel Tvaroh.

V podcastu neschází ani nejnovější zprávy o budoucnosti kapitána anglické fotbalové reprezentace Harryho Kanea, o jehož služby teď nejvýrazněji usilují v Bayernu Mnichov. „V Tottenhamu se dlouhodobě trápí, slušel by mu přestup do úspěšnějšího klubu, ideálně do Německa nebo Španělska,“ shodují se Nosiči vody.

Poslechněte si celou epizodu!

Nosiči vody

  • Fotbalový podcast Seznam Zpráv. Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí.
  • Odebírejte na Podcasty.cz , Apple Podcasts nebo Spotify .
  • Sledujte nás na Twitteru! Najdete nás tam jako @Nosicivody .
  • Máte návrh, jak podcast vylepšit? Nebo nás chcete pochválit? Pište na audio@sz.cz .

Popis podcastu

Fotbal ze všech možných i nemožných úhlů pohledu. MVP jsou bývalí fotbaloví profesionálové Karel Tvaroh, Antonín Rosa, Tomáš Kučera a zkušený novinář Jan Palička, šéf sportovní rubriky Seznam Zpráv. Společně s námi hledejte nejdůležitější hráče, trenéry, přestupy, akce, problémy. Do hloubky a s humorem. I vy můžete být MVP. Každé úterý na webu Seznam Zpráv.