Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody 40: Bára Herucová: Budeme mít dítě. Jak na to připravit sebe i ty kolem?

Nenásilný podcast

Petr Holík a Petr Sucháček

Osobní rozvoj

40: Bára Herucová: Budeme mít dítě. Jak na to připravit sebe i ty kolem?

Obrázek epizody 40: Bára Herucová: Budeme mít dítě. Jak na to připravit sebe i ty kolem?

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

1 hod 7 min

Bára Herucová je čerstvou maminkou, lektorkou dramatické výchovy, věnuje se improvizaci, divadlu utlačovaných, loutkám a také nenásilné komunikaci a józe. A to vše propojuje bytí v těle. Jak se vyrovnávat s tlakem okolí na to, abyste si užívali těhotenství, i když si ho neužíváte? Jak ladit s rodinou očekávání ohledně toho, jak chci, abychom do budoucna fungovali? A jak přesně se připravit s partnerem na to, jaký to bude po porodu? A jak to pak s tou přípravou dopadlo? Velmi otevřená epizoda, která nabízí spoustu tipů a triků, jak se na celé období těhotenství, porodu a šestinedělí co nejlépe připravit, ale také jak být “těmi dobrými druhými” pro ty, kteří tímto obdobím procházejí. Spoiler: noste mámám v šestinedělí dobré jídlo!

Popis podcastu

Podcast o efektivní, otevřené a empatické komunikaci. Nadhled. Empatie. Radost. V naší práci vycházíme převážně z metody nenásilné komunikace. Nenásilná komunikace (Nonviolent communication, NVC) je metoda - či možná spíše umění - komunikace směřující k vytváření souladu mezi lidmi a k hledání řešení, která fungují pro všechny. Postupy nenásilné komunikace vyvinul Marshall Rosenberg a rozvinuli ji mnozí další trenéři. Sám Rosenberg říká: “...vše, co bylo integrováno do nenásilné komunikace, jsou poznatky o jazyku, komunikaci, vědomí a použití síly, známé mnoho století. Umožňují udržet si empatické naladění k ostatním i k sobě i v náročných situacích.” Nenásilný podcast je projekt dvou trenérů nenásilné komunikace, Petra Holíka a Petra Sucháčka: “Cílem není vytvořit audio kurz, ale spíše inspirovat lidi okolo nás sdílením našich vlastních zážitků a zkušeností s nenásilnou komunikací z prostředí workshopů i našich osobních životů.” Staň se naším Patronem a podpoř produkci podcastu: https://www.patreon.com/nenasilnypodcast Vaše komentáře, připomínky, sdílení, a inspirace, prosím, směřujte na náš email nenasilnypodcast@gmail.com (nestíháme číst komentáře na všech platformách, tak tady budete mít jistotu odpovědi).