Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 40: Bára Herucová: Budeme mít dítě. Jak na to připravit sebe i ty kolem?

Nenásilný podcast

Petr Holík a Petr Sucháček

Osobní rozvoj

40: Bára Herucová: Budeme mít dítě. Jak na to připravit sebe i ty kolem?

Obrázek epizody 40: Bára Herucová: Budeme mít dítě. Jak na to připravit sebe i ty kolem?

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

1 hod 7 min

Bára Herucová je čerstvou maminkou, lektorkou dramatické výchovy, věnuje se improvizaci, divadlu utlačovaných, loutkám a také nenásilné komunikaci a józe. A to vše propojuje bytí v těle. Jak se vyrovnávat s tlakem okolí na to, abyste si užívali těhotenství, i když si ho neužíváte? Jak ladit s rodinou očekávání ohledně toho, jak chci, abychom do budoucna fungovali? A jak přesně se připravit s partnerem na to, jaký to bude po porodu? A jak to pak s tou přípravou dopadlo? Velmi otevřená epizoda, která nabízí spoustu tipů a triků, jak se na celé období těhotenství, porodu a šestinedělí co nejlépe připravit, ale také jak být “těmi dobrými druhými” pro ty, kteří tímto obdobím procházejí. Spoiler: noste mámám v šestinedělí dobré jídlo!

Popis podcastu

Podcast o nenásilné komunikaci. Upřímnost. Empatie. Odvaha. Podcast tvoříme se záměrem šířit praxi nenásilné komunikace. Chtěli bychom tím podpořit jednotlivce i organizace v tom, aby svým jednáním a rozhodováním rozvíjeli lepší mezilidské vztahy a společně vytvářeli svět, který pečuje o potřeby všech. Vše, co bylo integrováno do nenásilné komunikace, jsou poznatky o jazyku, vědomí a použití síly, známé mnoho století. V praxi umožňují udržet si empatické naladění k ostatním i k sobě i v náročných situacích. Nenásilný podcast je projekt dvou lektorů, Petra Holíka a Petra Sucháčka: „Naším cílem není vytvořit audiokurz – spíš chceme přinášet inspiraci sdílením svých osobních zkušeností a toho, co jsme se během let naučili na workshopech, při facilitování náročných jednání a jiných setkáních s lidmi.” Přejeme vám, abyste i v náročných situacích našli odvahu jednat s upřímností a empatií. Náš podcast ať vám slouží jako průvodce a zdroj inspirace – a pomáhá vám rozvíjet schopnost komunikovat vědomě. Neboť právě taková komunikace vytváří svět, ve kterém chceme a můžeme žít všichni. Staň se naším Patronem a podpoř produkci podcastu: https://www.patreon.com/nenasilnypodcast