Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody 39: Martin Zahradník: Středoškoláci mají hodně stresu a málo nástrojů, jak jej zvládat.

Nenásilný podcast

Petr Holík a Petr Sucháček

Osobní rozvoj

39: Martin Zahradník: Středoškoláci mají hodně stresu a málo nástrojů, jak jej zvládat.

Obrázek epizody 39: Martin Zahradník: Středoškoláci mají hodně stresu a málo nástrojů, jak jej zvládat.

Poslechněte si podcast

28. 4. 2022

55 min

O epizodě podcastu

„Tyjo, proč se ta nenásilka neučí už na školách?”, zaznívá často na workshopech. Martin „Crysman” Zahradník vedl semestrální kurz nenásilné komunikace na jednom brněnském gymnáziu a je tedy tím pravým člověkem, se kterým stojí za to se na toto téma bavit. Co je potřeba k tomu, aby se kurz komunikace na střední školy dostal? Řeší teenageři spíše školu, nebo rodinu? A kde se bere v jejich životě tak velké množství stresu? O tom všem a také o tom, jak s teenagery a jejich tématy pracovat, je řeč v dnešní epizodě.
„Tyjo, proč se ta nenásilka neučí už na školách?”, zaznívá často na workshopech. Martin „Crysman” Zahradník vedl semestrální kurz nenásilné komunikace na jednom brněnském gymnáziu a je tedy tím pravým člověkem, se kterým stojí za to se na toto téma bavit. Co je potřeba k tomu, aby se kurz komunikace na střední školy dostal? Řeší teenageři spíše školu, nebo rodinu? A kde se bere v jejich životě tak velké množství stresu? O tom všem a také o tom, jak s teenagery a jejich tématy pracovat, je řeč v dnešní epizodě. P.S. Martin má pro nás, posluchače, pro něj důležitou korekci: Když si se ženou pouštěli doma záznam, přišli na to, že v záznamu je nepravda, neb vzkaz na plot dala Kája (Martinova žena) a ne Martin. Tak aby bylo pravdě učiněno za dost.

Popis podcastu

Podcast o nenásilné komunikaci. Upřímnost. Empatie. Odvaha. Podcast tvoříme se záměrem šířit praxi nenásilné komunikace. Chtěli bychom tím podpořit jednotlivce i organizace v tom, aby svým jednáním a rozhodováním rozvíjeli lepší mezilidské vztahy a společně vytvářeli svět, který pečuje o potřeby všech. Vše, co bylo integrováno do nenásilné komunikace, jsou poznatky o jazyku, vědomí a použití síly, známé mnoho století. V praxi umožňují udržet si empatické naladění k ostatním i k sobě i v náročných situacích. Nenásilný podcast je projekt dvou lektorů, Petra Holíka a Petra Sucháčka: „Naším cílem není vytvořit audiokurz – spíš chceme přinášet inspiraci sdílením svých osobních zkušeností a toho, co jsme se během let naučili na workshopech, při facilitování náročných jednání a jiných setkáních s lidmi.” Přejeme vám, abyste i v náročných situacích našli odvahu jednat s upřímností a empatií. Náš podcast ať vám slouží jako průvodce a zdroj inspirace – a pomáhá vám rozvíjet schopnost komunikovat vědomě. Neboť právě taková komunikace vytváří svět, ve kterém chceme a můžeme žít všichni. Staň se naším Patronem a podpoř produkci podcastu: https://www.patreon.com/nenasilnypodcast