Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Aranžérie je jedna velká rodina (Martina Havlová)

Needo Talks

GoOut

Společnost

Aranžérie je jedna velká rodina (Martina Havlová)

Obrázek epizody Aranžérie je jedna velká rodina (Martina Havlová)

Poslechněte si podcast

17. 10. 2022

48 min

Aranžérii provozuje nezisková organizace Společnost „E“, která pomáhá lidem s epilepsií a jejich blízkým už více než pětadvacet let. Také se snaží společnost o tomto onemocnění informovat a bojovat proti stigmatizaci lidí, kteří se s ním potýkají. Na nedostatek informací narazila před lety sama Martina Havlová, současná vedoucí Aranžérie. Martina je se svým synem s kombinovaným postižením včetně epilepsie sama klientkou splečnosti E, možná proto je pro ní Aranžérie druhá rodina. ,,Sociální podnikání je možné srovnat s rodiným podnikem, máte v něm srdce, proto neváíháte vzít svoje auto a jet o víkendu s květinovou výzdobou ke klientovi, když je to potřeba", říká Martina.

Popis podcastu

Podcast NEEDo TALKs je o potřebě mluvit - a to i o věcech, kterým se většinová společnost často vyhýbá. Jak vypadá život s handicapem? Eva Nemčková a Lenka Bártová jej díky svým dětem prožívají každý den, stejně jako jejich hosté. NEEDo TALKs jsou rozhovory o vážných tématech, podávané s lehkostí, bez zbytečné lítosti a na rovinu. Podcast vzniká pod hlavičkou GoOut a vychází každé pondělí. Bližší informace najdete na stránkách podcastu: www.needo.cz/needo-talks/