Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Život na míru

Neblbni a čti! | Rádio VYŠŠÍ HLAS

Rádio VYŠŠÍ HLAS

Osobní rozvoj

Život na míru

Obrázek epizody Život na míru

Poslechněte si podcast

25. 11. 2022

11 min

Obchody po celém světě prodají každý den kolem 5,5 milionu triček. Ročně to jsou zhruba dvě miliardy kusů. Tričko představuje globalizaci v čisté podobě. Novinář Marek Rabij ve své reportáži Život na míru přináší sondu do fungování oděvního průmyslu, životních podmínek bangladéšských (nejen) švadlen, ale i možná na první pohled šokující obhajobu dětské práce. Neštěstí jsou v textilních továrnách takřka na denním pořádku, a to nejen v Bangladéši. Většina obsahu našich skříní ale v současnosti pochází právě z Bangladéše, proto se kniha zaměřuje primárně na tuto rozvojovou zemi. Opravdu potřebujeme další trička do sbírky?

Autoři: Yvetta Hynčicová a Dušan Jurečka

Popis podcastu

Pořad o literatuře, která nás posouvá. Výběr toho nejzajímavějšího, na co jsme v rádiu VYŠŠÍ HLAS při čtení narazili. Nevíte co číst? Anebo jestli právě tato knížka stojí za to? Poslechněte si Neblbni a čti!, kde vám o knížkách něco řekneme a něco z nich i přečteme. Beletrie i publicistická tvorba, čtení náročné i rekreační, ale vždy obohacující. Témata dneška nám nejsou lhostejná a výběrem knih se to snažíme reflektovat. Tak Neblbněte a čtěte! A pokud nevíte co číst, pusťte si některou z našich epizod.