Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ultracyklista Daniel Polman

naHoru.tv | Rozhovory s osobnostmi z hor

naHoru.tv

Sport

Ultracyklista Daniel Polman

Obrázek epizody Ultracyklista Daniel Polman

Poslechněte si podcast

14. 9. 2021

34 min

Dan Polman je sportovec a ultracyklista, pocházející z podkrkonošské Nové Paky, ve které se v roce 2003 zúčastnil svého prvního 24h ultramaratonu. Závod, na který dorazil na půjčeném kole a ve snowboardové helmě, však oproti očekáváním svým i ostatních vyhrál. Od té doby se zúčastnil bezpočtu cyklistických závodů a projektů. Dokončil například legendární americký závod Race Across America s délkou téměř 5000 km, a to za 12 dnů a dohromady naspal pouhých 16 hodin. Skvělých úspěchů dosahuje navzdory tomu, že se nejedná o profesionálního sportovce a tak jsou například jeho doprovodné týmy poskládané z dobrých přátel namísto lékařů nebo fyzioterapeutů. Natáčeli jsme na Brádlerových boudách v Krkonoších.

Popis podcastu

Na horách možná nemůžeme být tak často, jak bychom ideálně chtěli. Díky našim rozhovorům s osobnostmi z horského prostředí se tam však můžete přenést, a to kdykoliv budete chtít. “Hory jsou někde na půli cesty do ráje.” --- Viktor Beránek, tatranský nosič