V dalším díle podcastu naBOSo mluVÍ, tentokrát věnovaném tématu jizev, jsme se opět setkali s fyzioterapeutkami Mgr. Kristýnou Šonskou a Mgr. Olgou Sidorenkovou. Kromě té nejznámější jizvy vůbec – po císařského řezu – jsme se bavili například o laparoskopii, která, ač se to na první pohled vůbec nezdá, představuje poměrně velký zásah do těla.
Hned v úvodu jsme se podívali na obecnou definici jizev a postupně se dopracovali až k tomu nejdůležitějšímu. Tedy tomu, jak o jizvy pečovat od jejich samotného vzniku až po úplné zahojení. Každá jizva je jiná – odlišuje se nejen svým vznikem, ale i tím, jak se chová v průběhu hojení, a tím pádem vyžaduje trochu jiný přístup. Kristýna s Olgou vám proto dají praktické tipy, jak se o jizvu starat, aby se dobře zhojila a byla v budoucnu co nejméně nápadná.
V dnešním díle se dozvíte:
- Co je to jizva a jak vzniká (1:16)
- Podle čeho poznat, že je dobře zhojená (2:00)
- Jaký je rozdíl mezi tzv. neaktivní a aktivní jizvou (2:50)
- V čem je pro tělo problematická jizva po císařském řezu (9:26)
- Jak o jizvu pečovat v akutní fázi, tedy v prvních cca 14 dnech (13:54)
- Na co nezapomínat v období po vytažení stehů (16:11)
- Proč jizvu pravidelně mazat a co k tomu použít (17:10)
- Jak se odlišuje hojení u dětí, dospělých a starších lidí (18:00)
- K čemu je dobrá pravidelná masáž jizvy (19:03)
- Kdy je – a kdy naopak není – vhodné mít jizvu zalepenou (21:57)
Odkazy k podcastu:
Nalaďte si další podcasty:
V dalším díle podcastu naBOSo mluVÍ, tentokrát věnovaném tématu jizev, jsme se opět setkali s fyzioterapeutkami Mgr. Kristýnou Šonskou a Mgr. Olgou Sidorenkovou. Kromě té nejznámější jizvy vůbec – po císařského řezu – jsme se bavili například o laparoskopii, která, ač se to na první pohled vůbec nezdá, představuje poměrně velký zásah do těla.Hned v úvodu jsme se podívali na obecnou definici jizev a postupně se dopracovali až k tomu nejdůležitějšímu. Tedy tomu, jak o jizvy pečovat od jejich samotného vzniku až po úplné zahojení. Každá jizva je jiná – odlišuje se nejen svým vznikem, ale i tím, jak se chová v průběhu hojení, a tím pádem vyžaduje trochu jiný přístup. Kristýna s Olgou vám proto dají praktické tipy, jak se o jizvu starat, aby se dobře zhojila a byla v budoucnu co nejméně nápadná.V dnešním díle se dozvíte:Co je to jizva a jak vzniká (1:16)Podle čeho poznat, že je dobře zhojená (2:00)Jaký je rozdíl mezi tzv. neaktivní a aktivní jizvou (2:50)V čem je pro tělo problematická jizva po císařském řezu (9:26)Jak o jizvu pečovat v akutní fázi, tedy v prvních cca 14 dnech (13:54)Na co nezapomínat v období po vytažení stehů (16:11)Proč jizvu pravidelně mazat a co k tomu použít (17:10)Jak se odlišuje hojení u dětí, dospělých a starších lidí (18:00)K čemu je dobrá pravidelná masáž jizvy (19:03)Kdy je – a kdy naopak není – vhodné mít jizvu zalepenou (21:57)Odkazy k podcastu:FyzioKoktejl na InstagramunaBOSo na Instagramu Nalaďte si další podcasty:PODCAST: Mgr. Kristýna Šonská a Mgr. Olga Sidorenková: SkoliózaPODCAST: Bc. Edita Prošková a Bc. Hana Tonarová: Na co se zaměřit při výběru prvních barefoot bot pro dospěléPODCAST: Bc. Lucie Ternová: Pánevní dno, těhotenství, péče a cvičení po porodu
V podcastu naBOSo mluVÍ se ptáme fyzioterapeutů, podologů, podiatrů a dalších odborníků specializujících se na lidské zdraví. Zaměřujeme se na témata psychomotorického vývoje dětí, zdravé chůze dospělých i dětí, vývojových i získaných vad nohou. Věnujeme se i ryze ženským tématům, která mají s výběrem správné obuvi blízkou spojitost. Jsme naBOSo – největší obchod s barefoot botami pro celou rodinu.