Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Na vlně zdraví

Lucie Nestrašilová

Zdraví

Být k sobě pravdiví se vyplatí

Play

Poslechněte si podcast

22. 7. 2021

42 min

Dnešní epizoda je plynulým pokračováním rozhovoru s fyzioterapeutkou a celostní terapeutkou Mgr. Dagmar Moc Královou, Ph.D.. 

Vzhledem k uplynulému roku se nedalo vyhnout online prostoru. Hodně lidí potřebovalo v lockdownu pomoct. Dá se dělat fyzioterapie na dálku? Jak se s tím Dáša poprala?

V této epizodě jsme mluvily o tom, jak vnímá své pacienty. Podle ní by měl být pacient terapeutovi partnerem a naopak. Ne každý to tak ale chce. Spousta pacientů stále očekává návody a přesné guidelines. Získat si člověka pro aktivní spolupráci není vůbec jednoduché. 

"Některé věci musíme jednoduše "jen" přijmout. Přijmout svůj aktuální stav a pak pracovat na tom, že budu něco měnit. My se často sice vůbec neznáme, ale chceme se měnit. Tento krok nás ale jednou dožene," říká a pokračuje "Najděte si čas na návyk. Dělejte ale to, co máte rádi. Pokud vám není daná aktivita blízká, nefunguje to, nezmění se v trvalejší návyk. Já jsem pro své pacienty průvodcem, dávám jim nápady, ale co si z toho vyberou, je na nich. Musíte si s pohybem hrát."

Bavily jsme se i o tom, že mnoho terapeutů dotuje pacienty svojí energií, což je velmi tenký led. Dáša se naučila zastavit a poslouchat, co potřebuje. 

Začněte si všímat toho, co s vámi pohyb dělá a dávkujte si intenzitu. Rozlištuje svoji aktivitu na to, kdy jedete na výkon a kdy se hýbete, ale jste všímaví sami k sobě.

Co jí chybí na kurzech? Zdravotnických i alternativních?

Vyřknout nahlas pochybnosti je velmi léčivé. 

Být k sobě pravdiví se vyplatí. Někdy to není příjemné, ale vede to k tomu, že se dál něco děje. Je to lepší než chodit kolem horké kaše. To ji naučil život.  

A jak se máme nyní postavit k návratu do relativně normálního života?

Nejen to, ale i další cenné rady uslyšíte v naší dnešní epizodě. 

Užijte si poslech a dejte mi vědět, jak se vám naše povídání líbilo. Najdete mě na sociálních sítích (Facebook, Instagram) nebo mi napište mail na lucie@navlnezdravi.cz.

Zaujala vás Dagmar Moc Králová? Více se o ni dozvíte na dagmarmockralova.cz.

Užívejte si krásné léto,

Lucie

Popis podcastu

Neformálně o zdraví a komplementární medicíně. Kolik cest vede ke zdraví? Je možné skloubit klasickou medicínu s doplňkovými léčebnými metodami? Odpovědi na otázky, ve kterých chcete mít jasno.