Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody #19 Tanec je terapie

Na vlně zdraví

Lucie Nestrašilová

Zdraví

#19 Tanec je terapie

Obrázek epizody #19 Tanec je terapie

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

1 hod 4 min

Mám vždy radost, když natočím nový rozhovor. Hned bych vám ho chtěla pustit a podělit se o slova mého hosta. Ale učím se trpělivosti a čekám, až nastane den D.  A ten je právě dnes. 

Poprvé v životě jsem mluvila se skutečným tanečníkem! Tančit neumím, tanci nerozumím, ale ráda se dívám na Star dance. Je to jedna z mála věcí, která mě usadí k televizní obrazovce. 

Mým hostem byl taneční mistr, Jaroslav Kuneš. Muž s mnoha soutěžními úspěchy, krásným tanečním studiem, úspěšný trenér, velký dříč, profesionál ve svém oboru a také účastník první řady Star dance a poté porotce této krásné soutěže. 

Bavili jsme se spolu o tanci tak trochu jinak. Snažila jsem se najít cestu, která by propojila tanec a zdraví. A myslím, že jsme společně s Jaroslavem našli spoustu spojnic, které vás budou inspirovat a posunou váš život o kus dál. 

Příklad? 

„Nikdo z aktivních lidí nemá čas, jde ale o priority!“, ta semnou opravdu zarezonovala.  Nevím, jak to máte vy, ale já mám se svým nabitým kalendářem často velký problém. A Jaroslav má velkou pravdu. Pokud si umíme v životě zadefinovat priority, pak si čas vždy najdeme. Pro jeho klienty se právě tanec často stává prioritou číslo jedna.

Jaroslav tanec skutečně miluje. Vnímala jsem to v každé jeho větě. To, s jakou emocí o tanci mluví, vypovídá o všem. 

Jak vnímá tanec?

„Tanec mě naučil analýze, samostatnosti, nevzdávat to.“

„Když chci tančit, musím přijmout nekomfort. Je to práce v nekomfortních zónách.“

„Pokud mluvíme o dobrém tanci, nemluvíme o lehké cestě.“

Existují studie, které prokázaly, že pokud něco dlouhodobě funguje v rámci psychické odolnosti, pak je to právě tanec. Tanec je terapie…

Věřím, že to díky našemu rozhovoru také pochopíte.

Lucie

Popis podcastu

Neformálně o zdraví a komplementární medicíně. Kolik cest vede ke zdraví? Je možné skloubit klasickou medicínu s doplňkovými léčebnými metodami? Odpovědi na otázky, ve kterých chcete mít jasno.