Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Podcast Na dotek: Překvapilo nás, kolik ateistů počítá s životem po životě

Na dotek Petra Viziny

Aktuálně.cz

Kultura

Podcast Na dotek: Překvapilo nás, kolik ateistů počítá s životem po životě

Obrázek epizody Podcast Na dotek: Překvapilo nás, kolik ateistů počítá s životem po životě
Play

Poslechněte si podcast

13. 10. 2021

22 min

S novinářkou Lucií Vopálenskou a evangelickým duchovním Michalem Plzákem o knize Pro smrt uděláno, která přináší šestadvacet rozhovorů o umírání. „Měla jsem ostych mluvit o smrti se svojí maminkou, když odcházela. Opravdu jsem si nevěděla rady,“ popisuje Lucie Vopálenská zkušenost, jež je vlastně výchozí situací knihy. Vzpomíná, že vše, co měla tehdy k tématu nastudováno, šlo v tu chvíli stranou. A jak dodává spoluautor Michal Plzák, děje se to i v případě, kdy zpovídaní nejsou součástí rodiny. „Když je člověku víc let a třeba už není úplně v kondici, v otázkách trochu víc kroužíte, déle hledáte slova.“

Popis podcastu

Podcast Na dotek Petra Viziny věnuje pozornost unikátním příběhům, práci a postojům. S partnery Galerií Hlavního města Prahy a knihkupeckou sítí Kosmas představujeme na Aktuálně inspirující osobnosti.