Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Žena má sebe až na čtvrtém místě,“ říká zakladatelka organizace Ženy s.r.o.

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Žena má sebe až na čtvrtém místě,“ říká zakladatelka organizace Ženy s.r.o.

Obrázek epizody „Žena má sebe až na čtvrtém místě,“ říká zakladatelka organizace Ženy s.r.o.

Poslechněte si podcast

13. 3. 2016

10 min

O epizodě podcastu

Dodat ženám sebevědomí a dávku inspirace. Přesně to si klade za cíl organizace Ženy s.r.o., jejíž zakladatelka Eva Čejková Vašková přijala pozvání do pořadu Myšlení první ligy mentora, kouče a bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita. Právě sebevědomí podle ní chybí ženám k tomu, aby se více prosadily v byznyse nebo politice. „Kdo může být lepší inspirací pro ženu, než žena, která něco překonala,“ říká Čejková Vašková na rádiu Zet.
Co Ženy s.r.o. vůbec je? Co děláte? Ženy s.r.o. je portál, který tvoří ženy samy. Registrované ženy sem píší, sdílí své zkušenosti, názory a hledají inspiraci, nebo naopak jsou inspirací pro další ženy. To je ta online část a pak je offline část a to, že děláme pravidelně různá setkání v regionech. Máme totiž i pracovny Ženy s.r.o., což jsou franšízy v jednotlivých městech. Děláme i větší akce. Prostě, co se nám zachce. Něco vyhlásíme a sejdeme se. Jak jste organizované? To, že jsem za tím vidět, vznikalo postupně. Na začátku jsem říkala, že to není o mně, musíme tam být všechny. Pak jsme si všimly, že to funguje, když je tam někdo, kdo to propojuje. Líbí se mi, že nejste namířeny proti mužům. Naopak zvete muže na akce, jako třeba mě na akci Den, kdy se budu mít ráda. Řekněte nám o tom něco? Proč ten název? My jsme si na konci roku udělaly průzkum, jak si na tom stojí české ženy se sebevědomím a není to dobré. Žena má až na čtvrtém místě sebe. Nejdříve má rodinu, přátele, práci nebo domácnost a pak teprve sebe. Přitom je to o té ženě. Když je žena spokojená, má čas na sebe, tak pak vyzařuje lepší energii a lépe se vše harmonizuje. Ženy by vesměs chtěly být sebevědomější, ale nevědí jak na to. Další zajímavost je, že se v průzkumu potvrdilo to, že za tím, jak mohou ženy získat sebevědomí, stojí reálné příběhy.  Česká republika v rámci hodnocení Světového ekonomického fóra je hodnocena poměrně dobře, co se týče zdravotní péče a vzdělávání, že jsou tu rovnocenné příležitosti, ale co se týče účasti žen v ekonomice a politice, tak skutečně zaostáváme. Co je z vašeho pohledu potřeba udělat? Možná je to o výchově té další generace a asi bych začala právě u toho sebevědomí, ale toho zdravého. Mám ráda jednu věc, kterou říkáte na přednáškách - Sedávej panenko v koutě. To je typické. My jsme v tom opravdu byly vychovávané. Takže ne být sobečtí a přehlížet ostatní lidi, ale naopak mít zdravé sebevědomí a vědět, na co ještě mám a na co už ne. Já si umím představit spoustu svých přátel a žen v politice, ale myslím, že nemají i dostatečnou podporu svého okolí.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru s Miroslavem Šolou. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet