Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Myšlení první ligy

Byznys

„Žena by neměla ztrácet při vedení firmy svoji ženskost,“ říká Kubíčková

Play

Poslechněte si podcast

3. 12. 2016

12 min

O epizodě podcastu

Vést skupinu právníků, kde je každý osobnost, je dost velké sousto i pro muže. Už od mala ale Alice Kubíčková snila o tom, že skloubí právničinu a podnikání. Dnes je managing partnerkou právnické firmy LP Legal. Ačkoliv přiznává, že pro ženu ve vedení je těžší vybalancovat pracovní a rodinný život, neměla by se snažit chovat jako muž. I žena totiž může v managementu nabídnout unikátní schopnosti a dovednosti. Nejen to bylo tématem pořadu Myšlení první ligy s Janem Mühlfeitem.
Jak je těžké pro ženu řídit právní firmu. Skupina právníků, tam je každý z nich individualita... Je to velká výzva a není potřeba rozlišovat, jestli je to muž nebo žena. Na druhou stranu je pro ženu asi těžší najít work-life balance a mít čas pro sebe a rodinu. Myslím si ale, že by žena neměla ztrácet při vedení tu svoji ženskost a snažit se za každou cenu chovat se jako šéf-muž. Každý má jiný způsob vedení lidí. Žena by tak měla naopak používat své ženské schopnosti, které jsou odlišné od těch mužských a používat to pro efektivní vedení lidí. To mi uveďte příklad. Jak byste přesvědčila svého mužského kolegu? Nejít jen tvrdě přes fakta a logiku, ale snažit se do toho vměstnat i emoce. Chtěla jste být právníkem už jako dítě, nebo se to vykrystalizovalo v průběhu let? To mi nikdo nevěřil. Asi v páté třídě jsem prohlásila, že ze mě bude právník. Doma si ze mě dělali legraci, protože jsem z doktorské rodiny. Táta je lékař, dědeček z maminčiny strany byl také lékař, takže všichni si mysleli, že půjdu tímhle směrem a brali to na lehkou váhu, protože v rodině žádný advokát nebyl. Já jsem si za tím ale šla až v podstatě do volby seminářů na vysokou školu. Na koho vzpomínáte, že vás nejvíce ovlivnil? Asi můj druhý dědeček. Byl to vzor i učitel. Měl tu starou baťovskou školu, já jsem původem ze Zlína, takže dědečka to asi hodně ovlivnilo, mě také. Vštěpoval mi takovým laskavým způsobem i etické a byznysové zásady. Myslím, že už tehdy ve mně kultivoval toho podnikatelského ducha. Sám byl z podnikatelské rodiny a ač mu to nebylo za socialismu umožněno, tak hned po 1989 se do toho podnikání pustil. Měl taková jednoduchá moudra, která ve mně rezonují v podstatě do dnes. Podělíte se o některé z nich? Tak například pravidlo: „Buď vždy připraven!“. Kdykoliv jsem k němu přišla, tak hrál takovou hru. Věděla jsem, že po mně hodí kovovou dvacetikorunu, jen jsem nevěděla kdy. Pod heslem „Kdo je připraven, není zaskočen“ jsem tedy chytala.     uoyfEQ2-tj8     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s managing partnerkou LP Legal Alicí Kubíčkovou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet    

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.