Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Žena by neměla ztrácet při vedení firmy svoji ženskost,“ říká Kubíčková

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Žena by neměla ztrácet při vedení firmy svoji ženskost,“ říká Kubíčková

Obrázek epizody „Žena by neměla ztrácet při vedení firmy svoji ženskost,“ říká Kubíčková

Poslechněte si podcast

3. 12. 2016

12 min

O epizodě podcastu

Vést skupinu právníků, kde je každý osobnost, je dost velké sousto i pro muže. Už od mala ale Alice Kubíčková snila o tom, že skloubí právničinu a podnikání. Dnes je managing partnerkou právnické firmy LP Legal. Ačkoliv přiznává, že pro ženu ve vedení je těžší vybalancovat pracovní a rodinný život, neměla by se snažit chovat jako muž. I žena totiž může v managementu nabídnout unikátní schopnosti a dovednosti. Nejen to bylo tématem pořadu Myšlení první ligy s Janem Mühlfeitem.
Jak je těžké pro ženu řídit právní firmu. Skupina právníků, tam je každý z nich individualita... Je to velká výzva a není potřeba rozlišovat, jestli je to muž nebo žena. Na druhou stranu je pro ženu asi těžší najít work-life balance a mít čas pro sebe a rodinu. Myslím si ale, že by žena neměla ztrácet při vedení tu svoji ženskost a snažit se za každou cenu chovat se jako šéf-muž. Každý má jiný způsob vedení lidí. Žena by tak měla naopak používat své ženské schopnosti, které jsou odlišné od těch mužských a používat to pro efektivní vedení lidí. To mi uveďte příklad. Jak byste přesvědčila svého mužského kolegu? Nejít jen tvrdě přes fakta a logiku, ale snažit se do toho vměstnat i emoce. Chtěla jste být právníkem už jako dítě, nebo se to vykrystalizovalo v průběhu let? To mi nikdo nevěřil. Asi v páté třídě jsem prohlásila, že ze mě bude právník. Doma si ze mě dělali legraci, protože jsem z doktorské rodiny. Táta je lékař, dědeček z maminčiny strany byl také lékař, takže všichni si mysleli, že půjdu tímhle směrem a brali to na lehkou váhu, protože v rodině žádný advokát nebyl. Já jsem si za tím ale šla až v podstatě do volby seminářů na vysokou školu. Na koho vzpomínáte, že vás nejvíce ovlivnil? Asi můj druhý dědeček. Byl to vzor i učitel. Měl tu starou baťovskou školu, já jsem původem ze Zlína, takže dědečka to asi hodně ovlivnilo, mě také. Vštěpoval mi takovým laskavým způsobem i etické a byznysové zásady. Myslím, že už tehdy ve mně kultivoval toho podnikatelského ducha. Sám byl z podnikatelské rodiny a ač mu to nebylo za socialismu umožněno, tak hned po 1989 se do toho podnikání pustil. Měl taková jednoduchá moudra, která ve mně rezonují v podstatě do dnes. Podělíte se o některé z nich? Tak například pravidlo: „Buď vždy připraven!“. Kdykoliv jsem k němu přišla, tak hrál takovou hru. Věděla jsem, že po mně hodí kovovou dvacetikorunu, jen jsem nevěděla kdy. Pod heslem „Kdo je připraven, není zaskočen“ jsem tedy chytala.     uoyfEQ2-tj8     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s managing partnerkou LP Legal Alicí Kubíčkovou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet