Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Základem úspěchu je úspěch lidí pod námi,“ říká Jiří Pavlíček

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Základem úspěchu je úspěch lidí pod námi,“ říká Jiří Pavlíček

Obrázek epizody „Základem úspěchu je úspěch lidí pod námi,“ říká Jiří Pavlíček

Poslechněte si podcast

27. 2. 2017

13 min

O epizodě podcastu

Úspěch závisí na úspěchu lidí, kteří jsou pod námi. V pořadu Myšlení první ligy to kouči, mentorovi a bývalému prezidentovi firmy Microsoft pro Evropu, Janu Mühlfeitovi, řekl podnikatel a bývalý regionální ředitel společnosti Johnson&Johnson, Jiří Pavlíček. Ten rovněž říká, že práce s lidmi je stejná jako učení. Jde o celoživotní proces.
Na co nejvíc vzpomínáte ze svého mládí? Bezpochyby jde na vzpomínky na prázdniny u babičky a u dědečka. Krásné léto, dlouhé snídaně, dlouhé rozhovory speciálně s dědečkem. O čem jste se s dědečkem bavili? Já měl to štěstí, že děda byl tím kulakem, který dostal od komunistů Jáchymov. Takže jsme se spolu nejvíc bavili o hodnotách. My jsme spolu s rodiči strávili dlouhé víkendy nedělními rozhovory, kdy děti společně s rodiči sedí u stolu. Já si dodnes uvědomuji, že mě to formovalo. Když jste si vybíral střední školu nebo posléze vysokou, ovlivňoval vás někdo nebo jste šel za hlasem svého srdce? V tom negativním slova smyslu mě ovlivňoval komunismus. Mé školy byly vždycky velmi vypjaté, protože tím, že oba dva dědečkové dostali Jáchymov za to, že nechtěli dát svůj majetek do JZD, tak jsem nemohl jít na gympl. Druhé třetí odvolání, průmyslovka a to samé vysoká škola. V tom negativním slova smyslu šlo o velké ovlivnění. Nikomu bych to nepřál. Co jste vystudoval na vysoké škole? Na ČVUT jsem vystudoval strojní fakultu design strojních robotů a manipulátorů. Jaké jsou vaše silné stránky? Mám několik jednoduchých rovin. První rovinou je, že jsem aktivátor. Umím relativně jednoduše syntézovat věci, dát koncepty dohromady a přesvědčit skupinu kolem sebe, abychom šli za snem a za tou vizí. Kdybychom se měli podívat na vaši práci v Johnson&Johnson, kde jste byl regionálním ředitelem pro střední a východní Evropu. Co byly klíčové faktory vašeho úspěchu? Dvě roviny. První rovinou byla přidaná hodnota v ekonomickém slova smyslu. V praktickém slova smyslu se vždy snažím dát něco navíc. Snažím se inspirovat jak děti, tak lidi kolem sebe, zaručit úspěch a dát něco navíc. Druhou rovinou je práce s jiskrou v oku. Jde o energii. Mám rád lidi, kteří žijí, mají energii a mají drive. To je to, na čem stojí náš úspěch. To jsou úspěchy našich lidí pod námi. Myslíte si, že dnešní mladá generace má drive a jiskru v oku? Jsem o tom dostatečně přesvědčen. Mám dvě dospívající dcery. Znám jejich okolí. Mám to štěstí, že jsem aktivní v řadě startupů a myslím si, že tady máme ohromný potenciál. Domníváte se, že startupy dostatečně pracují s lidmi? Myslíš si, že si jsou vědomi, že je zapotřebí pracovat s lidmi, protože firma na nich stojí? Myslím si, že práce s lidmi je stejná jako učení. Jde o celoživotní proces. V podstatě na tom musíme permanentně makat. Přesto, že můžeme mít robustní základy, tak je může sfouknout silnější uragán.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s podnikatelem a bývalým regionálním ředitelem společnosti Johnson&Johnson, Jiřím Pavlíčkem si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet