Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Myšlení první ligy

Rádio Z

Sport

Vím, že fotbal umím a chci být užitečná. Chci své zkušenosti předávat dál, říká fotbalistka Irena Martínková

Play

Poslechněte si podcast

18. 6. 2021

17 min

O epizodě podcastu

„Čím déle hraje holka s kluky, tím víc ji to posouvá. My jsme hrály s kluky, co jsme mohly,“ říká fotbalistka Irena Martínková, která byla hostem mentálního kouče Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy.

Martínková v současnosti hraje za pražskou Spartu. Je také členkou českého reprezentačního výběru. Nastupuje na pozici středního záložníka. V začátcích své kariéry ale nastupovala v útoku, poté si vyzkoušela i hru v obraně. Dvě sezóny Martínková působila také ve švédském týmu Örebro. „Dalo mi to strašně velký nadhled. Snažila jsem se také naučit švédsky. S holkami bylo ale těžké komunikovat. Chtěly to mít rychle odbité, tak mi odpovídaly anglicky,“ vysvětluje Martínková.

K fotbalu se dostala ve své rodné vesnici v Přerově nad Labem. „Toho využití tam nebylo tolik. Většinou měl ale někdo balón, tak jsme si šli s kluky na hřiště zahrát fotbálek,“ vzpomíná fotbalistka. V současnosti ale už přemýšlí nad tím, co bude dělat po kariéře. Nedávno byla přijata na studium trenérské A licence. „Vím, že fotbal umím a chci být užitečná. Chci své zkušenosti předávat dál,“ dodává Martínková. Prozradila také, že v dětství na ni měla velký vliv její sestra Lucie, která je také fotbalistka.

Pozvání mentálního kouče Jan Mühlfeita do pořadu Myšlení první ligy přijala fotbalistka Irena Martínková. Rozhovor si můžete poslechnout zde: 

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.