Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody V Číně jsem nezažil ani náznaky odmlouvání, říká tenisový trenér Martin Fassati

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Sport

V Číně jsem nezažil ani náznaky odmlouvání, říká tenisový trenér Martin Fassati

Obrázek epizody V Číně jsem nezažil ani náznaky odmlouvání, říká tenisový trenér Martin Fassati

Poslechněte si podcast

25. 11. 2022

20 min

O epizodě podcastu

„Atmosféra vČíně je hodně striktní. Jsou velice zodpovědní. Neexistuje, že by hráli dvě hodiny denně. Hrají čtyři až šest hodin denně a je to dril bez odmlouvání,” říká tenisový trenér Martin Fassati, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET, a pokračuje:Top hráčky už byly trochu jiné. Částečně měly cizí mentalitu a projevovaly svoje city a pocity. Ale moc hezky se s nimi mluvilo. K těm, které vyrůstaly v Číně, se naopak bylo těžké dostat.”

Trenér Martin Fassati pracoval pro kanadský tenisový svaz, dostal nabídku jít do Německa a v Číně připravoval jejich olympijský tým. Proč je podle něj v Česku dlouhodobě lepší ženský tenis než ten mužský?Z mojí vlastní zkušenosti jsou kluci hraví a holky zodpovědnější,” konstatuje Fassati. Dále podle něj děvčata dospívají rychleji.Kluci také dospějí, ale kolikrát jim pak ujede vlak. Ženský tenis je strašně namáhavý a vyrovná se tomu mužskému, co se intenzity týče,” myslí si trenér.„V Česku je také velký vliv rodičů, kteří chtějí dosáhnout toho, aby jejich dítě hrálo dobře tenis. Zodpovědnost a podpora ze strany rodičů je tu enormní, nemyslím si, že to tak je i v zahraničí,” dodává Martin Fassati.

Celé Myšlení první ligy si můžete poslechnout zde:

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o cestě k úspěchu.