Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody V Česku panuje určitá závist, v Americe mi hodně pomáhala otevřenost lidí, popisuje podnikatel Patrik Juránek

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

V Česku panuje určitá závist, v Americe mi hodně pomáhala otevřenost lidí, popisuje podnikatel Patrik Juránek

Obrázek epizody V Česku panuje určitá závist, v Americe mi hodně pomáhala otevřenost lidí, popisuje podnikatel Patrik Juránek

Poslechněte si podcast

6. 5. 2022

19 min

O epizodě podcastu

„Zkušenost v Americe byla velmi osvěžující. Je tam jiné nastavení mysli. V Česku není vždy člověku přáno, je tu určitá závist. V USA mi hodně pomáhalo to, že když se mi něco nepovedlo, lidé jsou otevření vám pomoci. Řeknou vám, ať se z toho nesložíte, že to je součást procesu,“ říká k podnikatelským začátkům zakladatel Startup Disrupt Patrik Juránek, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu Z.
„Podnikání mě ale nejdříve nebavilo, až později jsem si řekl, že na tom něco bude. Zajímalo mě, jak podnikatelé vybudovali svůj byznys od nuly, tak jsem začal chodit na jejich přednášky. Nevím, jestli mám podnikání v krvi, v ní mám obchodničinu. Asi tím, že jsem to viděl kolem sebe. Už můj dědeček v rámci možností podnikal, to stejné můj táta. Viděl jsem, jak od nuly udělali firmu o 200 zaměstnancích,“ dodává Juránek.

Za nejsilnější stránky českých startupů považuje technologickou kompetenci. „Máme tu vysoké školy, které jsou schopny vyplodit technologicky vybavené lidi. Skvěle smýšlejí o problémech, jsou schopní přijít s řešením. Na co startupy narážejí je například sales. Umět to prodat a najít zákazníky je něco, na čem startupy hodně pracují,“ uzavírá Patrik Juránek.

Celý rozhovor moderátora Jana Mühlfeita zakladatelem Startup Disrupt Patrikem Juránkem si poslechněte zde: