Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Téma image je pro spoustu firem druhořadé. To je škoda,“ říká módní poradkyně

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

„Téma image je pro spoustu firem druhořadé. To je škoda,“ říká módní poradkyně

Obrázek epizody „Téma image je pro spoustu firem druhořadé. To je škoda,“ říká módní poradkyně

Poslechněte si podcast

15. 8. 2016

9 min

O epizodě podcastu

Nejen móda, ale také rétorika a prezentace je v byznyse téma, které by se nemělo zanedbávat. Myslí si to alespoň módní poradkyně Lenka Bernardes da Silva. Jak jsou na tom Češi s touto problematikou a na co si dát pozor při sebeprezentaci? O tom hovořila Bernardes da Silva s koučem, mentorem a bývalým prezidentem společnosti Microsoft pro Evropu Janem Mühlfeitem v pořadu Myšlení první ligy.
Radíte lidem, jak se mají oblékat. Myslíte si, že Češi se oblékají dobře? Lepší se to. Lidé, kteří jsou v obchodě nebo byznysu a jsou ve styku s lidmi zvenčí, tak je tam určitý posun i v komunikace. Obecně bych ale řekla, že pro mnohé to není nic důležitého. Což je hrozná škoda. Zjišťuji, že pro spoustu firem, když plánujeme nějaké vzdělávací programy, tak je pro ně seminář na téma profesionální image, dresscode, rétorika, mluva, prezentace stále druhořadé. Myslím, že je to špatný přístup, naopak by se to mělo podporovat, aby se člověk dobře cítil a byl i výkonný. Myslíte si, že by se etiketa a rétorika měly vyučovat na školách? Určitě, protože kultivovanosti, určité ohleduplnosti a empatii člověka naučí až nějaké situace. Jinak se vám mluví s lidmi na pivu, s kamarády, rodiči, kolegy a jinak se vám mluví s lidmi, na které nejste úplně zvyklí. Je důležité, aby člověk, byl schopen se v těchto situacích chovat přirozeně a vytvářet příjemnou atmosféru a je to potřeba trénovat. Jaké jsou vaše silné stránky a talenty? Silné stránky? Tak bez debat organizaceschopnost. Za svou kariéru jsem zjistila, že jsem schopná zorganizovat prakticky cokoliv. A pak schopnost propojovat lidi, z toho hodně čerpám v práci. Pokud mám vytvořit nějaké tým lidí, který mají spolu dělat, tak zjišťuji, že se mi daří v lehčích i krizovějších situacích dobře se naladit na lid a pojit je tak, aby se vytvářely vztahy, které trvají delší dobu. Kde se vzalo vaše latinskoamerické jméno? To má zajímavý příběh, který nesouvisí s mojí prací. V době, kdy jsem ve svém životě měnila určité věci, tak jsem hledala koníček, který by odbourával náročnost mé práce. Přes tenis, kolo, lyže a snowboard jsem se dostala do klubu, kde se tančí salsa, brazilský zouk a samba. To mě uchvátilo tak, že jsem se ve volném čase začala tomuto směru velmi aktivně věnovat. Jednou jsem se přihlásila na taneční kurz, kde můj nastávající manžel stál jako učitel, takže jsem se zakoukala do svého muže na kurzu tance a tak jsem přišla i k tomuto jménu. Manžel je Brazilec.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Lenkou Bernardes da Silva si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet