Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Swingový zpěvák Jan Smigmator: „Vizualizace úspěchu je gros všeho“

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

Swingový zpěvák Jan Smigmator: „Vizualizace úspěchu je gros všeho“

Obrázek epizody Swingový zpěvák Jan Smigmator: „Vizualizace úspěchu je gros všeho“

Poslechněte si podcast

10. 11. 2015

10 min

O epizodě podcastu

O kariéře swingového zpěváka přemýšlel Jan Smigmator už od svých deseti let, kdy začal poslouchat světové jazzmany. Učitelem si však byl především on sám. Víru v to, že se jednou stane úspěšným swingovým zpěvákem, podporoval vizualizací. „Já opravdu vidím ten finální produkt. Vidím ten koncert, vidím nabité hlediště a to jak lidé tleskají, jak reagují na jednotlivé písničky,“ řekl Smigmator v pravidelném pořadu Myšlení první ligy mentorovi, koučovi a bývalému prezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu Janu Mühlfeitovi.
Kdo objevil Váš talent ke zpěvu? Myslím si, že člověk to musí objevit v první řadě sám, protože to je to nejdůležitější. To je ten hnací motor. Jednoznačně to pak u mě byli rodiče a hudební prostředí. Táta pořádal hudební festival na Vysočině, byl velký fanda swingu a jazzu. Maminka tancovala a zpívala ve folklorním souboru v Jihlavě a já jsem od malička vnímal ty lidovky z Horácka. Odmala jsem také zpíval. Pak když jsem přišel do školky, začal jsem zpívat ve folklorním souboru a takhle to šlo dál a dál, až jsem si v 10 letech řekl, že bych zkusil ten jazz a swing. Je to zvláštní, že už v 10 letech, ale takhle brzy to přišlo. Jak pak probíhalo Vaše učení swingu? V tomto směru to bylo o tom, že jsem byl v podstatě samouk. V mateřské školce jsem samozřejmě zpíval pod vedením učitelky, ale první kontakty s jazzovým a swingovým zpíváním byly takové, že jsem zpíval Tonyho Bennetta, Franka Sinatru  a desítky dalších zpěváků. V podstatě jsou oni mí učitelé. Představoval jste si někdy, že budete zpívat tak dobře jako tihle velikáni? Ta vizualizace je v tuhle chvíli velmi vtipná. Já jsem od malička nevěděl, jestli budu spíše malíř, nebo zpěvák. Já jsem si ty své úspěchy kreslil. Já jsem si prostě kreslil sebe na pódiu a sebe s bigbandem. Kreslil jsem si také své plakáty. Dokonce jsem teď nedávno našel obrázek, který jsem mohl kreslit, když mi bylo 12 let, a tam bylo: „Jan Smigmator - VYPRODÁNO“. Takže si myslíte, že vizualizace úspěchu funguje? Jednoznačně. Za to dám ruku do ohně. Já myslím, že vizualizace je gros všeho, protože já opravdu vidím ten finální produkt. Vidím ten koncert, vidím nabité hlediště a to jak lidé tleskají, jak reagují na jednotlivé písničky. Další důležitá věc je, že si jdu tvrdě za svým cílem. Člověk si musí jít za tím, co chce. Nedat úplně na to, když ho od toho někdo zrazuje.  Je takové rčení, že ne všichni snílci něco dokážou, ale všichni, co něco dokázali, byli snílci. Co je ten Váš velký sen? Můj velký sen je jeden. Navázat na tu úžasnou muziku, na tu tradici, kterou započali právě Frank Sinatra nebo Tony Bennett, se kterým jsem se už několikrát dokonce setkal osobně. Pokračovat v tom, držet tu swingovou pochodeň, samozřejmě ji trochu rozvíjet a posouvat dál v 21. století. Jednoho dne bych byl velmi rád, aby když se minimálně u nás řekne swing, tak aby řekli: „Jo swing, to je Smigmator“ nebo „Jan Smigmator? Jo to je ten swingař.“     Celý rozhovor Jana Mühlfeita se swingovým zpěvákem Janem Smigmatorem si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet