Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Roční zkušenost studia v zahraničí bych doporučila každému,“ říká generální ředitelka Mary Kay

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Roční zkušenost studia v zahraničí bych doporučila každému,“ říká generální ředitelka Mary Kay

Obrázek epizody „Roční zkušenost studia v zahraničí bych doporučila každému,“ říká generální ředitelka Mary Kay

Poslechněte si podcast

1. 10. 2016

9 min

O epizodě podcastu

Původně nebyla Vysoká škola ekonomická její první studijní volba, přesto zde ale Barbora Chuecos našla zápal pro marketing a výzkumu trhu. Ten ji přivedl nejen ke studiu v zahraničí, ale i do čela české a slovenské pobočky výrobce kosmetiky Mary Kay. V pořadu Myšlení první ligy mluvila Barbora Chuecos s koučem, mentorem a bývalým prezidentem společnosti Microsoft pro Evropu Janem Mühlfeitem nejen o svém pobytu a studiu v Belgii, ale také o tom, proč ji práce manažerky baví ještě více než práce v jejím oblíbeném marketingu.
Vystudovala jste Vysokou školu ekonomickou, kdo vás přiměl ke studiu ekonomiky? Moji rodiče. V té době jsem byla takové ťululum. V té době jsem hrála závodně volejbal, tak jsem si myslela, že budu studovat FTVS. To mi bylo rozmluveno, protože tam není žádná budoucnost. Poté jsem mi bylo nabídnuto, že bych studovala žurnalistiku v Německu, to zas asi naši nechtěli, abych šla pryč. Ekonomka z toho nějak vylezla... ...a bavila vás? Vzhledem k mé práci je divné říct, že nevím, jestli se na to hodím. Ale asi jo. Nejvíce mě tam bavily jazyky, měla jsem specializaci komerční jazyky, a úplně nejvíc pak marketing a výzkum trhu. To jsem pak odešla studovat do Belgie. Ta roční zkušenost studia venku, to bych doporučila každému. Co jste se v Belgii naučila? Kromě marketingu a výzkumu trhu, kde jsem si mohla dovolit ten luxus se zaměřit jen na tohle a na jazyky, tak největší přínos to bylo pro život. Musela jsem se o sebe starat, domluvit se, zjistit, že tam lidé žijí jinak, jedí jinak, všechno je jinak. Poprvé jsem tam pak byla zkontaktovaná s pozitivním přístupem k životu. Jako v Anglii, tak i v Belgii pořád prší. Dřív, když pršelo, tak jsem mívala špatnou náladu. Tam jsem chodila po ulicích a měla pořád špatnou náladu kvůli dešti a proti mě chodili Belgičané a usmívali se, nosili veselé barvy. Až tam mi teprve došlo, že si to sama musím přehodit v mozku. Před Mary Kay jste pracovala ještě v jiné firmě, prošla jste několika pracovními pozicemi. Jaká vám vyhovovala nejvíce a proč? Tahle. I když jsem si myslela a tvrdila, že marketing mě zajímá úplně nejvíc a myslela jsem si, že moje budoucnost bude tam. Teď mám na starost tak trochu všechno a tak trochu nic a je to nejvíce o motivaci lidí, o práci s lidmi a to jsem zjistila, že mě baví nejvíce. Já jsem chtěla také studovat psychologii. Nikdy jsem ji nevystudovala, ale mám pocit, že jí žiji a v práci ji mám.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s generální ředitelkou Mary Kay pro Českou a Slovenskou republiku Braborou Chuecos si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet