Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Pracuji na tom, abych se poznávala,“ říká Marcela Březinová

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Pracuji na tom, abych se poznávala,“ říká Marcela Březinová

Obrázek epizody „Pracuji na tom, abych se poznávala,“ říká Marcela Březinová

Poslechněte si podcast

12. 12. 2016

10 min

O epizodě podcastu

Zpěvačka Marcela Březinová měla za sebou několik těžkých životních chvil. Nikdy ale nepřestala být sama sebou a i skrze špatné zkušenosti poznávala sama sebe. To o sobě prozradila v pořadu Myšlení první ligy kouče a mentora Jana Mühlfeita. Řeč ale přišla i na kreativitu předškoláků, které jsou ji inspirací.
Kdy jste objevila lásku k hudbě a zpěvu? Jako malá holka. Já nevím, co bych dělala jiného. I kdybych byla třeba dětskou zdravotní sestrou, tak bych dětem zpívala. Dělám to tak automaticky, jako si čistím zuby. Učím zpívat malé děti před tím, než jdou na konzervatoř a to je něco tak nádherného. To jsou tak svobodní lidé. Učím je to zábavnou formou, že mi například mají zhudebnit přání k narozeninám, přání k Vánocům. Je to nesmírně baví. Podle NASA vykazuje 98 procent dětí v předškolním věku vysokou kreativitu. Ve 25 jsou to jen 2 procenta, takže vy jdete proti tomu a zároveň se tím sama inspirujete? Přesně tak. Je to vzájemné. Ony mě nabíjejí, já je a vzájemně si rozumíme. Kdybyste se známých zeptala na to, s čím máte pokračovat, s čím máte přestat a co máte dělat. Co by byly odpovědi? Já se nejdříve musím zeptat sama sebe. Nechám si poradit, ale mám doopravdy tvrdou hlavu. Pracuji na tom, abych se hodně poznávala, abych věděla, co mi dělá dobře, s čím jsem šťastná, kde jsem šťastná. To si nejdříve musím uvědomit sama v sobě a potom se jen tak mimochodem třeba někoho zeptám. Já se hodně ráda řídím. Co byla nejtěžší situace ve vašem životě a jak jste ji vyřešila? Nejtěžší byly chvíle, kdy se mi oběsila maminka a manžel. Já jsem nevěděla, co budu dělat dál. Říkala jsem si ale, že nic jiného neděláš s takovou láskou než zpívání. Tím ty můžeš vykřičet své problémy a bolesti. Dát to do textů. Nejtěžší chvíle byly i vrátit se na jeviště. Jakmile se tam ale dokopete, tak lidé vás neuvěřitelným způsobem podpoří. To byl nejhorší, ale i nejkrásnější zážitek.   BbJ0BbaBWcg     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita se zpěvačkou Marcelou Březinovou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet