Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Práci nakladatele jsem si nevybral, to knihy si vybraly mě,“ říká Robert Gajdoš

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Práci nakladatele jsem si nevybral, to knihy si vybraly mě,“ říká Robert Gajdoš

Obrázek epizody „Práci nakladatele jsem si nevybral, to knihy si vybraly mě,“ říká Robert Gajdoš

Poslechněte si podcast

27. 6. 2016

10 min

O epizodě podcastu

Život mu určila kniha, která ho oslovila ještě před tím, než dosáhl dvaceti let. Od té doby se Robert Gajdoš naplno pustil do překládání a vydávání inspirační literatury. Do toho je vášnivým cestovatelem a koučem. Nejen o začátcích svého podnikání hovořil Gajdoš v pořadu Myšlení první ligy s bývalým prezidentem společnosti Microsoft pro Evropu Janem Mühlfeitem.
Proč jste si vybral k podnikání zrovna oblast knih? Já myslím, že si spíš vybraly mě. Nikdy jsem neměl plán, že budu podnikatel a vydávat knížky. U mě to bylo tak, že mě zaujala knížka, kterou jsem vydal a nepřemýšlel jsem o tom co bude dál. Poté začaly přicházet další knížky, které si mě také tak nějak vybíraly a po sedmi letech z toho vyrostla velká firma, která začala i prosperovat. Co to bylo za knihu, díky které jste našel odvahu k podnikání? Já jsem tu odvahu nehledal, protože jsem si přečetl knížku, která mě úplně fascinovala. Byl to Richard Bach, knížka Jediný. A ta se mi tak strašně líbila, že jsem ji druhý den začal překládat a po dvou letech, když jsem dokončil překlad, jsem se rozhodl ji na vlastní pěst vydat. Bylo těžké tu knihu přeložit, když nejste nativní mluvčí? Je těžké vcítit se do toho, co autor chce říci? To je dobrá otázka, protože s tímto problémem já jako nakladatel, který vydává hlavně překladovou literaturu, zápasím pořád. Nejtěžší je asi hledat nová slova pro věci, které v češtině zatím nebyly popsány. Není těžké porozumět tomu významu. Tím, že jsem žil nějakou dobu v zahraničí, tak rozumím tomu, co čtu. Například teď řeším slovo commitment, což je závazek, ale ne tak úplně. Jmenoval jste Richarda Bacha. Kdo dál je pro vás takový velikán? Posledně to byl David Deida, což je pro mě hodně velká inspirace v oblasti mužství a rovnováze mužské a ženské energie. Pak mě hodně zaujal Brian Tracy v oblasti osobního rozvoje. Zabýváte se i koučinkem. Co je podle vás v této oblasti nejdůležitější? Jedna z mých silných stránek je víra v potenciál člověka. Myslím si, že na rozdíl od terapie je to to, že vidím klienta, že je celistvý, nic mu nechybí, má vše co potřebuje a nepotřebuje abychom na něm cokoliv opravovali nebo léčili, ale že stačí, aby používal to, co má.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Robertem Gajdošem si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet