Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Myšlení první ligy

Rádio Z

Sport

Nevidomý triatlonista Ondřej Zmeškal pořádá sbírku pro nevidomé děti. Mým cílem je zajet všechny etapy Tour de France, říká sportovec

Play

Poslechněte si podcast

25. 6. 2021

18 min

O epizodě podcastu

Nevidomý triatlonista Ondřej Zmeškal přeběhl Českou republiku v rámci charitativní akce. Absolvoval také maraton na Velké čínské zdi. Jako první nevidomí sportovec podstoupil třídenní závod v triatlonu Ultraman. „Toho si vážím nejvíc. Hodně se nám to povedlo. Na tento závod budu vzpomínat hodně dlouho,“ říká Zmeškal, který byl hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy.

Zmeškal v rozhovoru představil nejbližší projekt, na který se chystá. Na podporu sbírky pro nevidomé děti se pokusí na kole zajet všechny etapy slavného cyklistického závodu Tour de France. Problémy se zrakem i sluchem měl Zmeškal od dětství, přesto jako malý dělal všechny možné sporty. O zrak přišel definitivně v 19 letech při stěhování nábytku, kdy se mu poškodila sítnice na zdravém oku. Během následných operací se už nepodařilo zrak zachránit.

„Rok jsem se s tím, že jsem nevidomý, vyrovnával. Nemohl jsem si dojít, kam chci, a byl jsem závislý na svém okolí. Pak jsem si řekl už dost. Nejde to dál se takhle litovat. Nejdřív jsem začal pracovat v zahradnictví. Sport mi ale chyběl. Nejprve jsem zkoušel futsal pro nevidomé,“ vzpomíná Zmeškal. Poté začal díky svému kamarádovi běhat. „Odtud už vedla krátká cesta k triatlonu. Byla to další výzva. Triatlon je různorodý sport, to mě na něm baví,“ dodává triatlonista.

Hostem mentálního kouče Jana Mühlfeita byl nevidomý triatlonista Ondřej Zmeškal. Rozhovor si můžete poslechnout zde: 

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.