Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Největší nezdar? Nepodařilo se mi aplikovat lidský přístup zdravotníka k pacientovi,“ říká Czudek

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

„Největší nezdar? Nepodařilo se mi aplikovat lidský přístup zdravotníka k pacientovi,“ říká Czudek

Obrázek epizody „Největší nezdar? Nepodařilo se mi aplikovat lidský přístup zdravotníka k pacientovi,“ říká Czudek

Poslechněte si podcast

10. 12. 2016

12 min

O epizodě podcastu

Pro lékaře je smrt denním chlebem. I když jsou ale každý den přítomni lidským tragédiím, musí se zachovat profesionálně. Lidský přístup od zdravotníka v takových situací ale podle onkologa Doc. MUDr. Stanislava Czudka,CSc. chybí. I v tom vidí největší nezdar. O těžkých chvílích, ale také o úspěchu, hovořil s koučem, mentorem a bývalým prezidentem společnosti Microsoft pro Evropu Janem Mühlfeitem na rádiu Zet.
Jste onkolog a v těžkých životních chvílích jste každý den. Co ale byla ve vaší kariéře nejtěžší chvíle a jak jste se s tím vyrovnal? Každý den vás srazí na kolena smrt a byť musíte být profesionál, musíte se chovat jako profesionál, nesmíte dávat žádné emoce najevo, tak to s člověkem pokaždé zacloumá. Největší nezdar ale vidím v tom, že se mi nepodařilo aplikovat ten lidský přístup zdravotníka k pacientovi. Byl jsem spoluzakladatele společnosti, která na českém trhu a ve střední Evropě dnes největší soukromou společností ve sféře zdravotnictví. Byl jsem nositelem myšlenky a ty začátky byly opravdu familiérní. Dobře, ekonomika musí fungovat i ve zdravotnictví, ale musí fungovat i ten normální, mezilidský, upřímný přístup. A to se mi nepodařilo. Tam peníze převálcovaly všechno. Jakého úspěchu si naopak nejvíc ceníte? Sice jsem se před chvílí zmínil o smrti, ale úsměv pacienta a jeho spokojenost je takový každodenní úspěch. Měl-li bych vyjmenovat konkrétní věci, tak stále jsem ještě v týmu lidí, kteří by měli někdy vycestovat do vesmíru a operovat z vesmíru v programu NASA. Pak se mi těsně nepodařilo v soutěžení Francouzů a Američanů operace robotem na dálku, kdy jsme v roce 2001 byli dohodnuti s Francouzi, že operace proběhne ze Štrasburku do Česka, ale tehdy politické a ekonomické vlivy rozhodly jinak. Operace se uskutečnila z nemocnice v New Yorku do Štrasburku. Já ale nesleduji nějaké své výsledky. Pro mě je úsměv pacienta to nejlepší. Působíte také jako vysokoškolský profesor. Co si myslíte o českém vzdělávacím systému? Moje manželka je učitelka a ředitelka na základní škole, takže také sleduji, jak to tam vypadá. Mám dojem, že přeci nejsme všichni lidé úplně stejní a ze všech dětí nejde udělat ideálně stejnou bábovičku. Každý z nás má přednosti, které by se měly vychytávat a to už je na tom pedagogickém sboru. Střední škola úplně stejné. Mám-li se vrátit k vysokému školství, tak tam české generaci, která se rozhoduje pro zdravotnictví, mi chybí ten drive. Spousta lidí se rozhoduje proto, že je to znamená jisté zaměstnání, ale chybí mi tam to poslání.   tNcx8N9YtSQ     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s onkologem Stanislavem Czudkem si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet