Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Nejdůležitější je vize a umět lidi strhnout. Říkám tomu ohýbání reality,“ říká Baránek

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

„Nejdůležitější je vize a umět lidi strhnout. Říkám tomu ohýbání reality,“ říká Baránek

Obrázek epizody „Nejdůležitější je vize a umět lidi strhnout. Říkám tomu ohýbání reality,“ říká Baránek

Poslechněte si podcast

29. 4. 2017

12 min

O epizodě podcastu

Matěj Baránek podniká už od 15 let. Svůj první podnikatelský plán si nicméně dokázal vybavit a proměnit už jako předškolák. Nyní vlastní kreativní agenturu Madnest, kde má na povel třináctičlenný tým. V pořadu Myšlení první ligy prozradil, že ho nejvíce baví své kolegy rozvíjet a strhávat k lepším výsledkům.
Jaké máte přirozené talenty? Využíváte je? Určitě je využívám. Myslím, že můj největší talent je leadership. V současné době aktivně vedu tým třinácti lidí. Myslím si, že to, co mi jde nejlíp v tomto směru, je ten tým nějakým způsobem strhnout a také mě hrozně baví rozvíjet lidi, kteří jsou v týmu. Mám hroznou radost z toho, když k nám někdo přijde, není ještě nijak úspěšný, ale my v něm vidíme talent a já ho postupně dokážu rozvinout. Co je podle vás pro lídra nejdůležitější? Nejdůležitější je ta vize a to umět lidi strhnout pro nějakou věc. Já tomu říkám ohýbání reality. Snažím se lidi přimět dosáhnout svého maximálního potenciálu, snažím se, aby práci odváděli na takové úrovni, které si ani nejsou vědomi, že ji mohou zrovna takhle odvést. To se je věc, která se mi docela dobře daří. Co pro vás znamená slovo úspěch a co slovo štěstí? Úspěch pro mě znamená, když odvedu skvělou práci, za tu práci se mi dostane uznání, a navíc ještě tím ovlivním někoho dalšího. Spustím dominový efekt. To je pro mě měřítko úspěchu. Štěstí je pro mě stav mysli, ve kterém jsem strašně rád, že poslední dobou jsem hodně často. Štěstí pro mě pramení hlavně z toho, že dělám, co mě baví s lidmi, kteří mě inspirují a které obdivuji .  Máte podnikatelské vzory? Se vzory to mám tak neurčitě...Mám spoustu lidí, kteří mě hrozně inspirují - ze světového byznysu mohu jmenovat Steva Jobse nebo Marka Zuckerberga atak dál - vždy si ale snažím vybrat jen část toho člověka, toho, co dělají. Myslíte, že škola připravuje mladé lidi na to, aby z nich byli podnikatelé? Obávám se, že to musím říct, ale myslím, že tomu tak není. Škola mi v podnikání hrozně vyšla vstříc. Měl jsem individuální plán. Ta škola mohla udělat to nejlepší, co mohla: dala naprosto ruce pryč od mého podnikání. Nechala mě se tomu věnovat. Já se teď snažím, to té škole vracet. Moje firma bude investovat do studentských projektů, budeme dělat přednášky, budeme se snažit dostat výuku podnikání ve spolupráci s Olomouckým krajem do střední školy, na kterou sem chodil a do dalších škol.   qgjfg2veO2o   Článek obsahuje pouze části rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Matějem Baránkem si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.      Zdroj: Zet