Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Nebýt minulosti, tak je Česko nejen evropskou, ale i světovou mocností,“ řekl Karel Pacák

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

„Nebýt minulosti, tak je Česko nejen evropskou, ale i světovou mocností,“ řekl Karel Pacák

Obrázek epizody „Nebýt minulosti, tak je Česko nejen evropskou, ale i světovou mocností,“ řekl Karel Pacák

Poslechněte si podcast

10. 7. 2017

15 min

O epizodě podcastu

Česká republika je neuvěřitelně schopným národem. V pořadu Myšlení první ligy to řekl v rozhovoru s bývalým prezidentem Microsoftu pro Evropu Janem Mühlfeitem ředitel firmy Polstrin Karel Pacák. Podle jeho slov nebýt minulosti, tak bychom byli nejen evropskou, ale i světovou špičkou.
„Myslím si, že jsme neuvěřitelně schopný národ. Kdyby tady bohužel nenastalo to, co nastalo, tak si myslím, že jsme opravdu srdce Evropy a naprostá nejen evropská špička, ale i světová. Když se člověk potkává se spoustou lidí nebo vidí i porovnání se zahraničím, tak jsou tady opravdu neuvěřitelně schopní lidi,“ sdělil Pacák na rádiu Zet. Minulá období se rovněž negativně promítla na řemeslech. Vystudovaných a schopných řemeslníků je v současné době skutečně nedostatek. V nábytkářské firmě Polstrin v této oblasti podle Pacáka zatím problémy nemají. „U nás ta výměna a frustrace lidí je minimální. U nás jsou lidi patnáct nebo dvacet let. To znamená, že jsme neměli tak vážnou cirkulaci zaměstnanců, aby nás to postihlo,“ uvedl Pacák. Pacák nicméně problematiku pojící se k nedostatku řemeslníků nezlehčuje. Naopak přiznává, že jde o zásadní problematiku současnosti. Osud je na druhou stranu v rukou jednotlivců. Ti se musí přizpůsobit době, v niž aktuálně žijí.      Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s ředitelem firmy Polstrin Karlem Pacákem si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet