Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Návrhářka Blanka Matragi: „Je to o tom, nasávat okolní svět a bezprostředně na něj reagovat“

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

Návrhářka Blanka Matragi: „Je to o tom, nasávat okolní svět a bezprostředně na něj reagovat“

Obrázek epizody Návrhářka Blanka Matragi: „Je to o tom, nasávat okolní svět a bezprostředně na něj reagovat“

Poslechněte si podcast

17. 7. 2016

11 min

O epizodě podcastu

Módní návrhářka a designérka Blanka Matragi o sobě tvrdí, že pro ní není nic složité. Záleží jen na tom, vnímat okolní svět a reagovat na něj. Právě zvídavost a reflexe jsou nejdůležitějšími aspekty pro její práci. Jak se holka z Vysočiny stala úspěšnou umělkyní, prozradila kouči, mentorovi a bývalému prezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu Janu Mühlfeitovi v pořadu Myšlení první ligy.
Kdo vás nejvíce ovlivnil v mládí? Jsem z prostých poměrů z Vysočiny a myslím, že už ta Vysočina mě ovlivňovala svou bezprostředností, nádhernou přírodou. Pak samozřejmě rodiče, kteří nás naučili lovit ryby. Všichni by asi byli překvapení, ale já jsem musela umět kosit trávu pro králíky, musela jsem umět plnit pilinová kamna a tak dál. Museli jsme umět všechno, protože naši stavěli vilku, která dodnes stojí a my jsme ji vlastníma rukama stavěli, takže mě rodiče naučili úplně všechno. Co jste si z toho vzala do dalších profesí a své kariéry? Umět se o sebe postarat, být samostatný, být bojovník a umět z mála vykřesat hodně. Kdy ve vás uzrálo rozhodnutí, že se budete ubírat uměleckým směrem? Já jsem se šla vyučit sklářkou po mém otci, který tam učil...Už na tom učebním oboru viděli, jak nadstandardně kreslím. Například chtěli udělat design plošně a já už ho sázela z perspektivy a 3D. To jim nešlo do hlavy, ale mě taky ne, kde jsem to vzala. Poradili mi tedy, abych šla na střední školu, tak jsem šla na střední sklářskou do Železného Brodu. Tam už mě to začalo ovlivňovat, ti profesoři z UMPRUM a samozřejmě jsem po tom začala toužit, abych tam poskočila a šla dál. Je v umění důležitá zvídavost? Šíleně. Aspekt smyslu tohoto vnímání a paměťová reflexe je hrozně důležitá. Je to o tom, nasávat a bezprostředně na to reagovat kdekoliv. V letadle něco slyším, vidím. Hrozně ráda pozoruji lidi a odčítám jejich multikulturnost už podle toho, jak se chovají. Z toho člověk těží, že se chce teď inspirovat tímto světem.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Blankou Matragi si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet