Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Když si o hostech nastuduji vše, nemám se jich na co ptát,“ říká moderátorka Adéla Banášová

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Když si o hostech nastuduji vše, nemám se jich na co ptát,“ říká moderátorka Adéla Banášová

Obrázek epizody „Když si o hostech nastuduji vše, nemám se jich na co ptát,“ říká moderátorka Adéla Banášová

Poslechněte si podcast

9. 4. 2016

10 min

O epizodě podcastu

Jedna z nejznámějších slovenských moderátorských tváří, Adéla Banášová, si k sobě tuto profesi dlouho nepředstavovala. „Tak, jak jsem brala, že stokilová žena nemůže být baletka, tak jsem si myslela, že nejsem vhodná na obraz,“ říká Banášová v pořadu Myšlení první ligy bývalému prezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu a současnému kouči a mentorovi Janu Mühlfeitovi. V rozhovoru s ním také v neposlední řadě rozebírala způsob přípravy na svá vystoupení.
Kdy jste si poprvé řekla, že byste mohla být moderátorkou? To vůbec nevím. Asi až po tříleté zkušenosti v ranním televizním vysílání, kde jsem dělala takovou pomocnici. Nějaké ankety jsem točila, vždy mi bylo jen ruku vidět, stříhala jsem a byla jsem v tom zákulisí. Jelikož mám takový specifický vzhled, tak jsem ani nevěřila tomu, že bych se někdy mohla dostat na obrazovku. Specifický vzhled? To mi vysvětlete. V té době byli všichni v televizi symetričtí a měli jisté normometrie ve tváři a já jsem s tím vůbec nepočítala. Tak, jak jsem brala, že stokilová žena nemůže být baletka, tak jsem si myslela, že nejsem vhodná na obraz. Každopádně jsem vyhrála konkurz do jednoho velkého komerčního rádia u nás a tehdy jsem si uvědomila, že se tím budu živit. Kam si chodíte pro inspiraci?  Myslím si, že když člověk každý den funguje tak, že je v kontaktu se svou duší, je bdělý vůči sobě, tak za ním inspirace chodí. Jednoduše to přijde. Mně se to skutečně stává, když jsem ve svém středu. Kamkoliv přijdu, tak narazím na nějakého člověka. Třeba mi taxikář poví o zajímavém člověku, kterého si potom pozvu do rádia. Kdybych nebyla vnímavá, tak můžu jezdit po celé Bratislavě a inspiraci nenajdu. Jak moc jste na akce připravená a do jaké míry je to improvizace? To závisí na tom, jaká je to relace. Když mám hosty, musím se na ně více připravit. Když jsem dělala například SuperStar, tak jsme si připravili odlehčený motiv relace, v jakých tématech se budeme držet. Pamatuji si, že když se zpívali 80. léta, tak jsem si nalepila chlupaté podpaží. To byl vskutku můj velký přínos do televizní zábavy. Tak asi tak. Jsou různé typy přípravy, ale myslím, že je důležité nebýt přepřipravený. Kdybych si o hostech nastudovala vše, už nevím, na co se mám ptát. Připravuji se tak, že nasávám to téma. Čtu si o něm něco, uvažuji o tom, mluvím o tom s kamarády a přichází mi tak podněty. Sbírám si takové střípky a v čas té relace to vše vysypu a vybírám už náhodně podle adaptability a podle situace. Nedělám si představu, jak by scénář měl vypadat. Čím více má člověk očekávání, o to může být nepříjemněji překvapen.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Adélou Banášovou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet