Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jsem rád, že dnes už nás hráči oslovují i sami, říká sportovní agent Erik Neuschl

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Sport

Jsem rád, že dnes už nás hráči oslovují i sami, říká sportovní agent Erik Neuschl

Obrázek epizody Jsem rád, že dnes už nás hráči oslovují i sami, říká sportovní agent Erik Neuschl

Poslechněte si podcast

23. 9. 2022

21 min

O epizodě podcastu

„Náš primární fokus je na fotbal, ale zastupujeme i jiné sportovce, třeba alpské lyžaře či biatlonisty. Před několika lety jsem si dal za cíl dostat agenturu na český a slovenský trh a být doma i v několika dalších zemích. Snažíme se krok za krokem dostávat do zahraničí,” říká sportovní agent Erik Neuschl, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

Jak vypadá práce sportovního agenta? „Na začátku je vždy nějaký skauting. Je to o tom najít co nejlepšího hráče s co největším potenciálem. Jsem rád, že dnes už nás hráči oslovují i sami. Třeba když mají pozitivní reference od nějakého našeho hráče,” vysvětluje Neuschl. Konkurence na počet hráčů je podle něj obrovská, protože agentur je několik. „Někdy je velmi náročné toho hráče přesvědčit. Snažíme se hráče sledovat a analyzovat už od mládežnických kategorií a získat do portfolia hráče s potenciálem.” Neuschlův osobní cíl je nezastupovat pouze české nebo slovenské hráče, chtěl by zastupovat i ty zahraniční. 

Často se hovoří o tom, že jsou sportovci přetěžovaní a mají častá zranění. Jak to vidí Neuschl coby sportovní agent? „Ve vrcholovém sportu na Slovensku i v Čechách je stále mnoho aspektů tréninku amatérských. Třeba základní diagnostika. Ne v každém klubu probíhá a když už probíhá, třeba ne tak extra do detailů. V tom ještě máme velké rezervy. Ani u nejsledovanějších sportů jako fotbal a hokej to není na takové úrovni, jak by mělo,” říká Erik Neuschl. Dodává, že chybí i ochota některých trenérů to změnit. 

Poslechněte si Myšlení první ligy Jana Mühlfeita: 

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.