Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Eva Čížkovská: „Při natáčení Diskopříběhu jsem se hrozně styděla“

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

Eva Čížkovská: „Při natáčení Diskopříběhu jsem se hrozně styděla“

Obrázek epizody Eva Čížkovská: „Při natáčení Diskopříběhu jsem se hrozně styděla“

Poslechněte si podcast

10. 7. 2016

10 min

O epizodě podcastu

Většina z vás si herečku Evu Čížkovskou vybaví hlavně díky její roli striptérky z filmu Diskopříběh 2. Málokdo ví, že v mládí toužila být učitelkou scénického tance nežli herečkou. O tom, proč se rozhodla pro herectví nebo o tom, co pro ní bylo nejtěžší při natáčení Diskopříběhu, hovořila s Janem Mühlfeitem v pořadu Myšlení první ligy.
Kdy jste v sobě našla lásku k tanci a herectví? Tancování jsem začala dělat hodně brzy. Maminka mě přivedla do studia pohybového tance k paní Jarmile Jeřábkové, když mi byly dva roky. Musím říci, že tehdy u mě zvítězila láska k tanci. Láska k herectví se zrodila tak trochu náhodou, protože jsem původně dělala přijímačky na pedagogiku tance a v tu dobu jsem startovala v Národním divadle díky právě tancování. Na pedagogiku tance jsem se nedostala a Jiří Vala mě tehdy přemluvil, abych se vykašlala na tancování a šla hrát divadlo. Tak jsem to zkusila, dostala jsem se na DAMU a hraji.  První role, kde vás lidé nejvíce zaznamenali, byl Diskopříběh. Na to se ptát ale nebudu. Jaká role byla zatím pro vás nejtěžší? On to asi byl ten Diskopříběh. Sice by se naskýtalo říct, že nejtěžší role byla ta první, kterou jsem hrála v Odpouštím ti, tatínku, ale měla jsem tam úžasné parťáky.Takže tam pro mě práce byla úžasná. Ten Diskopříběh byl pro mě těžký v tom, že tam byly obnažené scény. Já jsem se vlastně hrozně styděla, i když to ve filmu vidět není. Musím říct, že jsem opravdu uvnitř trpěla, protože dělat striptýz v baru, kde sedí lidi, které to fakt nebaví a nezajímá je to, je hrozně těžké (smích). Pojďme od herectví k charitativní činnosti. My jsme se poznali díky Kontu Bariéry, s kterým oba spolupracujeme. Kdy jste se začala věnovat charitativní činnosti? To už je dlouho. Já jsem pomáhala tam, kde mě oslovili. Velmi často dělám různé akce, kde například i moderuji, které jsou spojené s charitou. Uvědomuji si, že jsem odmítla charitu jen jednou. Pamatuji si dodneška, že to byla linka na odvykání kouření. Jestliže si někdo dobrovolně kazí své zdraví tím, že si kupuje a kouří cigarety, tak proč na něj máme vybírat. Myslím, že je potřeba peníze dát někam jinam. Upozorňuji, že jsem vyléčený kuřák. K charitě jsem se tedy dostávala postupně, zakotvila jsem u Kont Bariéry. Pochopila jsem, že tam jsou lidé, kteří mají srdíčko na správném místě a mají tu chuť pomáhat. Další věc, proč jsem měla tak blízko k vozíčkářům, je ta, že jsem měla tetu, která byla po úraze na vozíčku. Byla kvadruplegik, takže já vím, co obnáší život kvadruplegika nebo život člověka, který je nějakým způsobem postižený. Opravdu to není jednoduché nejen pro něj, ale i pro rodinu, která se o něj musí starat.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Evou Čížkovskou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet