Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Drze jsem napsala a ono to vyšlo, říká kondiční trenérka Sparty

Myšlení první ligy

Rádio ZET

Sport

Drze jsem napsala a ono to vyšlo, říká kondiční trenérka Sparty

Obrázek epizody Drze jsem napsala a ono to vyšlo, říká kondiční trenérka Sparty

Poslechněte si podcast

5. 8. 2022

18 min

O epizodě podcastu

,,Tatínek chtěl kluka, tak mě k fotbalu vedl odmalička. Maminka mě zkoušela dávat na gymnastiku a jiné sporty, ale fotbal u mě vyhrál. Když jsem dokončila školu, řekla jsem si, že zkusím drze napsat na Spartu, jestli nepotřebují kondičního trenéra, a do pár dní jsem měla odpověď,” říká Pavla Satrapová. 

A jak vnímá hodnotu ženského fotbalu? ,,Popularita českého ženského fotbalu není vysoká, protože se tolik nepropaguje. Chybí tady marketing a propagace. Máme spoustu skvělých hráček, které hrají za velké kluby. Profesionálních hráček, které se tím uživí, je u nás málo. Většinou chodí do normální práce. Já sama jsem hrála několik let, ale mým vrcholem byl krajský přebor. Holky ze Sparty teď chtějí domů vrátit titul.” 

Náplň práce je u Satrapové velmi různorodá. ,, Pracuji se specifickou skupinou sportovkyň. Fyziologie mužů a žen je podobná, ale u žen musí mít kondiční trenér šestý smysl, hlavně z psychologického hlediska. Přijde některá více utahaná z práce nebo děti a rázem měním předepsaný trénink. V jakémkoli ženském sportu hrají roli emoce. Trénink je celý týden a o víkendu zápasy.” 

Celý rozhovor s Pavlou Satrapovou si poslechněte zde:  

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.