Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Dříve se lidé hýbali, dnes jim to musíme připomenout,“ říká Jana Havrdová

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

„Dříve se lidé hýbali, dnes jim to musíme připomenout,“ říká Jana Havrdová

Obrázek epizody „Dříve se lidé hýbali, dnes jim to musíme připomenout,“ říká Jana Havrdová

Poslechněte si podcast

1. 5. 2017

13 min

O epizodě podcastu

Fitness sektor je pro prezidentku Českého svazu aerobiku a fitness Janu Havrdovou nástrojem pro zvýšení pohybové gramotnosti lidí. V pořadu Myšlení první ligy mluvila o tom, jak profesionálové dnes musí lidé k pohybu přimět. I o tom, jak sama našla cestu ke sportu prozradila kouči, mentorovi a bývalému prezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu Janu Mühlfeitovi.
Kdo ve vás objevil talent ke sportu? Vyrůstala jsem v taneční rodině - moje máma s tátou tancovali. Paradoxně netancovali téměř nikdy spolu, ale byli v jednom tanečním kroužku, takže jsem vyrůstala na tanečních soutěžích...Určitě byl společenský tanec můj sen, ale v té době v Praze nebyl žádný kroužek pro malé děti. Všechno tedy bylo podřízeno tomu, abych to doklepala do tanečních a po těch tanečních jsem mohla začít tancovat. Nicméně rok 1984 byl rok, kdy vyšly filmy jako Božská těla, Flashdance. To byly filmy, které mě tak hrozně ovlivnily, že jsem hopsala v pokojíčku, pořád jsem cvičila. Co jsou podle vás vaše silné stránky a talenty? Myslím, že mám organizační talent. Určitě jsem měla vždy tah na bránu. Silné stránky by možná měl říct někdo jiný. Tam, kde se cítím dobře, je ale i kreativita - nejen duševní, ale i ráda dělám rukama. Naopak slabé stránky - určitě nejsem ultra technický typ. V řadě sportů, kde je nějaká pomůcka, tak do toho nejdu. Co jste si přinesla ze světa sportu? Co vám dává sport do běžného života? Sport mi dává to, že cesta vede nejrůznějšími zákoutími. Ať jsou ta zákoutí tmavá, veselá, smutná, chladná či vyhřátá, tak se jimi musí projít. Když dostanu úkol, tak to vnímám tak, že to bude třeba i bolet, ale toho úkolu se zhostím a do cíle dojde. To je myslím hodně důležité u sportu - učí lidi překonávat překážky. Jak uplatňujete organizační talent z mládí ve funkci prezidentky Českého svazu aerobiku a fitness? Ve svazu aerobiku je velká podpora ve fungujícím týmu lidí. Organizační talent mohu posunout v úrovních, kde svaz aerobiku úplně 100% neoperuje. To se hodně projevuje v Národní soustavě kvalifikací a České komoře fitness. Vnímám fitness sektor jako odvětví s obrovským potenciálem, který může sehrát roli ve zvýšení pohybové gramotnosti lidí. To, že dříve bylo normální, že se lidé hýbali a dnes jim to musíme připomenout, tak ti profíci, kteří se umí s lidmi hýbat, je fitness sektor a samozřejmě zbytek sportovního sektoru. Fitness sektor je ale specifický v tom, že nejede výkonnostně. Nám nejde o medaile, nejde nám o umístění, ale spíše o zdraví a odolnost. Chceme, aby lidé vnímali, že pravidelný pohyb a k tomu rozumné jídlo je jediný fungující elixír mládí.       Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Janou Havrdovou si můžete poslechnout v playeru výše.   Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.        Zdroj: Zet