Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dnes se na dabing chvátá a tím ztrácí kvalitu, říká dabérka Phoebe ze seriálu Přátelé

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Kultura

Dnes se na dabing chvátá a tím ztrácí kvalitu, říká dabérka Phoebe ze seriálu Přátelé

Obrázek epizody Dnes se na dabing chvátá a tím ztrácí kvalitu, říká dabérka Phoebe ze seriálu Přátelé

Poslechněte si podcast

2. 9. 2022

20 min

O epizodě podcastu

Možná jí nepoznáte z televizních obrazovek, ale podle hlasu nepochybně. Její nejvýznamnější prací bylo dabovat Phoebe Bufetovou v kultovním seriálu Přátelé. Stanislava Jachnická byla hostem Myšlení první ligy.

Jako malá navštěvovala balet v lidové škole umění, odkud pokračovala do Vysokoškolského uměleckého souboru. Díky tomu zjistila, že by jí bavilo i herectví. ,,Tréninky mě bavily, ale při vystoupení jsem zažívala pocit nadšení, vzrušení z toho, že se na mě někdo dívá. Musím se nalíčit, mám šatnu, jsem na jevišti. Celá atmosféra kolem toho,” popisuje své pohnutky k herectví Jachnická. Po studiích na DAMU se začala věnovat herectví a dabingu. 

Český dabing má tradici a řadí se k jedněm z nejlepších na světě. Je to stále pravda? ,,Vývoj v tomto odvětví šel dopředu, ale spíše k nekvalitním výsledkům. Produkce filmů a seriálu je dnes bohatá a nestíhá se. Stále se ale najdou režiséři, kteří dělají řemeslo poctivě.” Práce není pouze o namlouvání, ale i o nalazení se na postavu. I profesionálům se ale stane, že se jim audio dílo vrátí k opravě.  

V rozhovoru můžete slyšet i první hereckou zkušenost. Kolik Stanislavě Jachnické bylo, a jaké měla pocity?  

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.