Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Myšlení první ligy

Byznys

„Děti se na druhém stupni základních škol přestávají radovat,“ říká ředitelka mateřské školy

Play

Poslechněte si podcast

27. 12. 2015

10 min

O epizodě podcastu

Děti ve školce a na prvním stupni základních škol přesně vědí, kdo jsou a mají přirozenou sebedůvěru. Zlom přichází kolem páté a šesté třídy, kdy u nich dojde ke zvážnění a přijetí složitosti života. Přestanou se tak radovat. V pořadu Myšlení první ligy to na rádiu Zet řekla ředitelka Mateřské školy Barevný ostrov Andrea Červenková.
Právě v Mateřské škole Barevný ostrov se Andrea Červenková zaměřuje na sebepoznání a rozvíjení sebedůvěry dětí. Podle ní ale každé malé dítě ještě stále ví, kdo je. „My se jen nesnažíme utlouci ten potenciál, který v nich už je. Jdeme jim i sami vzorem. Ano říkáme jim, že máme různé emoce. Zlobíme se nebo se smějeme, říkáme si s paní učitelkou úhel pohledu, ale vždy se podpoříme. Nikdy se nebudeme urážet, protože víme, že nám to nepomůže. To samé je s tím dítětem,“ řekla Červenková na rádiu Zet mentorovi, koučovi a bývalému prezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu Janu Mühlfeitovi. Podle ní totiž děti přesně kopírují chování dospělých. Pro podporu a udržení sebepoznání dítěte jsou proto důležití zejména jeho rodiče. „Oni si berou 50 procent z maminky, 50 procent z tatínka a když to v té rodině nefunguje, tak dochází k tomu, že dítě ztrácí iluzi o sobě, ztrácí to propojování samo se sebou a ubírá se cestou nějakého pokusu omylu,“ řekla Červenková. Děti také mají podle Červenkové přirozenou sebedůvěru, jsou otevřené a autentické. Obrat u nich ale přichází přechodem z prvního na druhý stupeň základní školy. „Tam dochází k obrovskému zvážnění, k absolutnímu přijetí složitosti a těžkosti života a ty děti se přestanou radovat,“ myslí si Červenková. Ředitelka Barevného ostrova ale věří, že svou prací s dětmi může propojit a ovlivnit jejich životy. „Ráda bych ovlivnila i tu malou skupinu děti, aby v budoucnu mohly ovlivňovat další skupiny dětí a další skupiny dospělých lidí...Mám pocit, že chybí to předávání informací, které mám prožité, které vím, že fungují a mohou skutečně ovlivnit velkou spoustu lidí.“     Celý rozhovor Jana Mühlfeita s ředitelkou Mateřské školy Barevný ostrov Andreou Červenkovou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet  

Popis podcastu

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.