Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Česká Miss Nikol Švantnerová: „Nikdy jsem neměla žádné vzory, inspirovali mě jen rodiče.“

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Byznys

Česká Miss Nikol Švantnerová: „Nikdy jsem neměla žádné vzory, inspirovali mě jen rodiče.“

Obrázek epizody Česká Miss Nikol Švantnerová: „Nikdy jsem neměla žádné vzory, inspirovali mě jen rodiče.“

Poslechněte si podcast

13. 12. 2015

9 min

O epizodě podcastu

Vítězka České Miss 2015 Nikol Švantnerová vyrůstala v rodině sportovců. Bývalý fotbalový brankář a současný trenér Pavol Švantner a atletka Dana Švantnerová byli pro svou dceru jedinou inspirací. „Viděla jsem, že se nikdy nevzdávali,“ řekla vítězka České Miss o svých rodičích na rádiu Zet v pořadu Myšlení první ligy. Od rodičů prý také pramení její vytrvalost a sebedůvěra. Tyto vlastnosti ale podle Švantnerové většině českých žen chybí.
Dvaadvacetiletá královna krásy se do soutěže nehlásila poprvé. Před několika lety se však Nikol Švantnerová nedostala ani do finále. Důležité je ale podle ní vytrvat a nedbat na odrazování okolí. Na to, kdo ji k modelingu přivedl a co je jejím snem, se České Miss 2015 ptal mentor, kouč a bývalý prezident společnosti Microsoft pro Evropu Jan Mühlfeit.   Kdo ve Vás probudil talent k modelingu? Těžko říct. Mě rodiče vedli celý život ke sportu, takže nechápu, kde tam najednou vznikl ten modeling. Když mi ale bylo nějakých 12 let, tak si maminka všimla, že se v našem městě pořádá nějaká modelingová soutěž a tak si řekla: „Jo, tak je hezká, je vysoká a hubená, tak to zkusíme“ a ono to nějak vyšlo. Mě to potom začalo bavit a už jsem si tou cestou šla sama. Kdo Vás v životě nejvíce ovlivnil? Nejvíc mě ovlivnili rodiče. Nikdy jsem neměla žádné vzory. Vždy jsem se snažila být sama sebou, nikoho nekopírovat a inspirovali mě vždy jen rodiče. Tím jak mě vychovali, jak všechno zvládli sami. Co konkrétně? U mamky, která dříve dělala atletiku, to bylo jak zvládala být v atletice úspěšná, do toho porodit a vychovat mě a bráchu. Táta byl pořád pryč. Musím říci, že nás vychovala velmi dobře. U táty to zase bylo, jak si šel tvrdě za svým. Nevzdával to. I když se zranil, tak bojoval, aby se mohl dostat do týmu. Jak zůstal u fotbalu a dokázal se prosadit. Oba dva mi byli velkým vzorem. Vy jste přerušila studium a opravdu sázíte všechno na modeling. Myslíte si, že české ženy obecně mají dostatečně vysokou sebedůvěru, aby mohly takové rozhodnutí udělat a tvrdě si za ním jít? Nechci urážet české ženy, ale myslím, že ne. Málo lidí, a nejen žen, má takovou sebedůvěru, že by nechali všeho a šli si za svým snem. Ať se to týká třeba vztahů. Nejsou spokojení ve vztahu, ale raději z toho nepůjdou ven, protože mají alespoň něco. To samé je v práci. Raději budou mít práci, která je nebaví, ale přeci ji nebudou opouštět a hledat něco, co by je bavilo. Viděla jsem to i na těch castinzích. Je tolik holek, které si nevěří. Nechápu proč.      Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Českou Miss 2015 Nikol Švantnerovou si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet