Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Čenský: „Sport je skvělý pro život. Nejen pro byznys, pro tělo, ale i vůbec pro fair play jednání“

Myšlení první ligy

Rádio Zet

Společnost

,

Osobní rozvoj

Čenský: „Sport je skvělý pro život. Nejen pro byznys, pro tělo, ale i vůbec pro fair play jednání“

Obrázek epizody Čenský: „Sport je skvělý pro život. Nejen pro byznys, pro tělo, ale i vůbec pro fair play jednání“

Poslechněte si podcast

7. 11. 2016

10 min

O epizodě podcastu

Jan Čenský je se sportem jedna ruka. I proto se nejlépe cítil ve svých seriálových rolích, kde si postavu sportovce ztvárňoval. Užíval si i povinné trénování v rámci seriálu Dlouhá míle. Sport je podle něj důležitý pro život. V životě a v byznyse učí k fair play jednání. Hovořil o tom s Janem Mühlfeitem v pořadu Myšlení první ligy.
Byl jste vrcholovým sportovcem. Co Vám dal sport pro život a pro herectví? Za tuto otázku děkuji. Myslím si, že sport je pro život skvělý. Nejen pro byznys, pro tělo, ale i vůbec pro fair play jednání. Zvláště v atletice, kde běží někdo nejrychleji, nebo je druhý. Když někdo dokáže přijít a říct: ,Byl jsi dobrý, gratuluji, ale příště tě předběhnu. Dej si na mě pozor.' Tohle je pro práci a byznys fajn. Ve kterých rolích jste našel sám sebe? Většinou to byly ty sportovní role. Můj první seriál Zkoušky z dospělosti, tak tam jsem byl tenista. Pak jsem dělal Dlouhou míli a to byl můj sen. Půl roku jsem trénoval tam, kde jsem chtěl vyrůstat a kde jsem o tom snil. Hrál jsem si na reprezentanta republiky. Půl roku nás nutili běhat. V osm ráno jsme ve Hvězdě na Bílé Hoře a trénujeme tam. Dostali jsme trenéra Milana Jílka. Měli jsme k dispozici bazén, posilovnu, korkárnu na Strahově, sauny, masáže. To bylo úžasné. Pak jsme půl roku točili i při autentických závodech. Jaké jsou vaše přirozené talenty? Raději mluvím o tom, co mi nejde. Ale jsem komunikativní. To začalo už na škole. Příliš jsem se neučil, nechával jsem to na blind. Měl jsem ale rád, když se kolem mě společnost dobře cítila. Vždy jsem blbnul a tu společnost bavil. Někdy na úkor soustředění a studia, ale rád jsem byl středem pozornosti. Spíš ale proto, aby se lidé kolem mě cítili dobře. Přesně to vystihla moje kantorka, paní profesorka Rosická, která nás měla na němčinu. Ta říkala, že nejsem na učení, ale na blbnutí. Ona nás učila velmi populárním způsobem. Slovíčka, která jsme se naučili, jsme museli předvést v nějaké scénce. To mě hrozně bavilo. Ona mi říkala ať zkusím konzervatoř. Takže tenhle anděl mě cvrnknul do téhle školy a tam se to uhnulo.     Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s hercem Janem Čenským si můžete poslechnout v playeru výše. Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.    Zdroj: Zet