Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Mozkovna #14 - Marie Salomonová (Duševní zdraví)

Mozkovna

Anna Beránková

Osobní rozvoj

Mozkovna #14 - Marie Salomonová (Duševní zdraví)

Obrázek epizody Mozkovna #14 - Marie Salomonová (Duševní zdraví)

Poslechněte si podcast

11. 9. 2021

46 min

Duševní onemocnění umí znesnadnit život stejně jako jakákoliv jiná nemoc, přesto je ale ve společnosti malé povědomí jak o své duševní zdraví pečovat, upozorňuje v nové epizodě podcastu Mozkovna spoluzakladatelka a ředitelka neziskové organizace Nevypusť duši, členka rady vlády pro duševní zdraví a absolventka oboru neurovědy na University of Nothingham Marie Salomonová. „Nevím jak vám, ale mně to jako malé nikdo neřekl, přitom jak si čistit zuby jsme se svědomitě učili. Přitom se o tom dá mluvit už ve školce – bavit se o emocích a vychovávat děti tak, aby se samy znaly a aby i věděly, kdy a jak mohou vyhledat pomoc,“ říká Salomonová.

Popis podcastu

Jak funguje náš mozek? Jak řídí lidský organismus a co vše na něj má vliv? Mozkovna je populárně naučný podcast s neurovědci, lékaři, psychology, filosofy a řadou dalších odborníků. Moderuje Anna Beránková.