Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #44: S Ondřejem Neumajerem o výuce informatiky a vzdělávání učitelů

Mozaika vzdělávání

Marek Adler

Společnost

#44: S Ondřejem Neumajerem o výuce informatiky a vzdělávání učitelů

Obrázek epizody #44: S Ondřejem Neumajerem o výuce informatiky a vzdělávání učitelů

Poslechněte si podcast

19. 11. 2023

1 hod 14 min

Ondřej Neumajer je vedoucím oddělení Digitalizace ve vzdělávání vNárodním pedagogickém institutu České republiky. Web organizaceUčitel naživo, se kterou také spolupracuje, o něm říká, že je konzultantem vzdělávání, lektorem, didaktikem a popularizátorem účelného využívání informačních a komunikačních technologií.

V rozhovoru jsme se věnovali nejen jeho cestě do současných pozic, díky kterým má reálný vliv na směřování projektů s velkým dopadem do českých škol. Zaměřili jsme se také na malé revize rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání, na vzdělávací obor informatika i na digitální kompetence. Řeč přišla také na profesní rozvoj učitelů i ředitelů škol. Jakou jednu knihu pro orientaci v současném českém školství by Ondřej Neumajer posluchačům doporučil? I to se při pozorném poslechu dozvíte.