Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Modré z nebe: O přezimování ježků, arktickém vzduchu i schnutí prádla

Modré z nebe

Příroda a biologie

,

Počasí

Modré z nebe: O přezimování ježků, arktickém vzduchu i schnutí prádla

Obrázek epizody Modré z nebe: O přezimování ježků, arktickém vzduchu i schnutí prádla

Poslechněte si podcast

23. 9. 2022

27 min

O epizodě podcastu

V nové epizodě se od Ondry a Dagmar dozvíte, proč byly na začátku letošního září nízké teploty. Také uslyšíte, proč Dagmar na zimu nehrabe zahradu i to, kde Ondra skladuje nejrůznější ovoce a zeleninu a v čem děla chyby. Víte jak se chovat, když kolem lítají blesky? A dá se předpovědět, jaká letos bude zima? A víte jak se staví domeček pro ježky? To vše uslyšíte v nové epizodě Modré z nebe.

Popis podcastu

Modré z nebe je první český podcast o tom, co nejčastěji ovlivňuje naše životy. Tedy o počasí. Biometeoroložka Dagmar Honsová a její moderátorský parťák Ondra Kubala vás vezmou za těmi největšími meteorologickými zajímavostmi a podíváte se s nimi především na to, jak na nás počasí působí. Jednotlivé epizody podcastu se věnují jevům, které jsou pro počasí v jednotlivých měsících typické. Dagmar s Ondrou vás zasvětí do toho, jak se připravují předpovědi počasí, čemu věřili naši předkové, zda jsou lidové pranostiky vůbec vědecky ověřitelné, jak se předpovídá počasí v zahraničí, odhalí tajemství těch nejnebezpečnějších meteorologických jevů a dají vám tip na vaše vlastní meteorologická pozorování.