Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Modal Café – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 24: Should - Talking about obligation or duties.

Play

Poslechněte si podcast

27. 7. 2019

04:45

V Modal Café neboli Modální kavárně se můžete naučit používat anglická modální slovesa.

O epizodě podcastu

Should většinou v sobě zahrnuje pocit povinnosti nebo závazku, dost často morálního: He should visit his mother more often. - Měl by matku navštěvovat častěji. Stejně tak byste mohli slyšet: He ought to visit his mother more often. The difference between ought to and should: Both are used to talk about duties or obligations, to give advice and to say what we think it is right for people to do. We can use both should and ought to to talk about our own feelings. But we usually prefer to use ought to when we are talking about outside rules or laws and so on. Když se jedná o vnější, oficiálnější pravidla a zákony, máme tendenci sáhnout po slovese ought to. Modální slovesa naopak vyjadřují soukromé pocity a myšlenky mluvčího. Should použijeme, když se my sami domníváme, že jde o nutnost, o povinnost. Rozdíl existuje, ale je tak nepatrný, že v praxi uslyšíte, jak se tato dvě slovesa často zaměňují. Test Váš přítel se seznámil s dívkou, která se mu hrozně líbí, poraďte mu, aby jí zavolal. V podstatě se nic nestane, když to samé vyjádříte pomocí slovesa ought to. Řekněte, že máte za to, že přátelé brzo dorazí. Otec se s vámi měl – podle vás – podělit o nějakou informaci, jak byste vyjádřili, že vám to měl říct. Řešení I think you should call her. I think you ought to call her. They should arrive soon. He should have told me.

Automatický přepis podcastu

vices manželka free from BBC English films with functions of the most Which has to be of Music Vítáme vás dnes už naposledy modální kavárně s modálními slovesy do Probrali jsme všech devět základních anglických modálních sloves zbývá mám už jen rozlišit poslední sloveso should od slovesa s podobným významem O2 shop se používá v mnoha různých kontextech A kdy bychom ho chtěli nějak zjednodušeně charakterizovat potom se dá říct že většinou v sobě zahrnuje pocit povinnosti nebo závazku dost často morálního píšete z filmu lofn Měl by matku navštěvovat Častěji to je klasický příklad užitíShould I když stejně tak byste mohli slyšet větu u960 místo sud se objevilo sloveso o tyto věty víceméně stejně ale mají stejný význam V čem se liší slovesa should a octu Defense pičulín buchta z cukety číslo locations of Ice and Fire book místenky slovesa se shodně užívají když mluvíme o povinnostech když Radime Co by se mělo A nemělo když mluvčí vyjadřuje co si myslí že je správné či nesprávné půjčení spojit UTP A Feeling obě slovesa nám pomáhají vyjádřit vlastní pocity ale s tou je žvýkací U Zvonu Jacuzzi něco a jdu ven když se jedná o vnější oficiální pravidla a zákony máme tendenci sáhnout po slovese odtud modální slovesa naopak vyjadřují soukromé pocity a myšlenky mluvčího should použijeme když mi sami se domníváme že jde o nutnost o povinnost Tak to zní pravidlo pro zvídavé studenty angličtiny rozdíl tady existuje ale je tak nepatrný že v praxi uslyšíte jak se tato dvě slovesa často zaměňují Takže jste vybavení teorií můžete si slovesa should a odtud sami vyzkoušet castile nastíním vám situaci a vy máte za úkol reagovat pomocí slovesa should váš přítel se seznámil s dívkou která se mi hrozně líbí a tak mu poraďte aby jí zavolal I think I všetkom Hele tady se v podstatě nic nestane když to samé vyjádříte pomocí slovesa otců I think you should se používá když například předpovídáme Co se stane v budoucnosti řekněte že máte za to že přátelé stačí jenom oni brzy dorazí ty si dej si pozor na slovosled a šup se také užívá když si povzdychne nad tím co jsem měl stát a nestalo otec s vámi měl podle vás podělit o nějakou informaci jak byste vyjádřili že vám to měl říct this should have told me test camping tomto kontextu se sloveso should užívá velice často ale to už je od nás z model kafe vše kurz modálních sloves končí ale vy si je můžete zopakovat a doučit kdekoliv na internetu na 3x líbí c.cz nejen že tam na vás čeká slovní zásoba všechny lekce si také můžete znovu poslechnout a ke každé jsme pro vás připravili krating IP na shledanou u poslechu dalších kurzů angličtiny v týdnu se těší Jitka