Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Modal Café – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 23: Should - Talking about obligation or duties.

Play

Poslechněte si podcast

28. 7. 2019

04:30

V Modal Café neboli Modální kavárně se můžete naučit používat anglická modální slovesa.

O epizodě podcastu

Modální should se často hodí po slovesech: nařídit, přikázat, poručit, trvat na něčem a po přídavných jménech jako: nezbytný, nutný, podstatný, důležitý. Pomocí should mluvíme o vzdálenější možnosti, ale i pravděpodobnosti a taky můžeme předpovídat. Nejčastěji (a taky češtině nejblíže) se should používá, když mluvíme o závazcích a povinnostech, když radíme a nebo o radu žádáme. Woman: …Yes, O.K., that’s fine. American: So that’s the deal. It’s important that we should agree on this as soon as possible. Woman: You’re right. Well I should be able to get my boss to sign all the papers tomorrow. American: Thanks Helen. You know, more English companies should be like you. Quick and efficient! Woman: Well that’s kind of you. We try to do our best. Americký obchodník řekl, že je velice důležité, aby se dohodli co nejdříve. Přídavná jména jako důležitý, nezbytný přitahují sloveso should, protože navozují závaznost. Kate mluví o tom, co se pravděpobobně stane, o čem si myslí, že bude schopna zařídit: Měla bych být schopná zajistit, aby šéf všechny doklady zítra podepsal. Poslední should užil Američan, když řekl: Víc anglických firem by mělo být jako ta vaše. Chválí firmu, ve které Kate pracuje, a vlastně radí ostatním anglickým firmám, aby stejně tak dobře fungovaly. Dá se to také interpretovat, že podle něj ostatní anglické firmy mají povinnost stejně výkonně fungovat.

Automatický přepis podcastu

vices Mendel Cafe film BBC English speaking of Which Pets study of You switch 12 při poslechu předposlední lekce kurzu angličtiny model caf a dnes si v kavárně poslechneme užití posledního probíraného modálního slovesa v praxi slovesa should you should Still Remember základní informace o slovese should jak se například tvoří zápormaltézák knack a child of this should not be the weather like this šnyt Shiny pineco Essence work Sydney A kdy se modální šup používá velice často se chodí po slovesech nařídit přikázat poručit nebo trvat na něčem a po přídavných jménech jako nezbytné nutný podstatný důležitý pomocí should mluvíme o vzdálenější možnosti ale IO pravděpodobnosti a taky můžeme předpovídat nejčastěji a taky češtině nejblíže se používá když mluvíme o závazcích a povinnostech když Radíme a nebo o radu žádáme a kdybychom se chtěli pokusit o za škatulkování šup obvykle zahrnuje pocit povinnosti závazku když se rozhlédneme po kavárně tak o povinnostech a závazcích by spolu mohli hovořit vyjíst Business nebo chcete-li politicky správněji businessperson Polešovice vlasce Sufix tomorrow americký obchodník jako první užil sloveso should řekl že je velice důležité aby se dohodli co nejdříve přídavná jména jako důležitý nezbytný přitahují sloveso should protože navozují závaznost Kate mluví o tom co se pravděpodobně stane lépe řečeno o čem si myslí že bude schopna zařídit Měla bych být schopná zajistit aby šéf všechny doklady zítra podepsal Vašut opět užil Američan když řekl víc anglických firem by mělo být jako ta vaše chválí firmu ve které Kate pracuje a vlastně radí ostatním anglických firmám aby stejně tak dobře fungoval i mu English Company is should Be Like You nebo se to dá interpretovat že podle něj ostatní anglické firmy mají povinnost fungovat stejně v koně bolešov Příště si zajdeme dodání kavárně už naposledy uslyšíte Jaký je rozdíl mezi slovesem should a podobným významem odtud pokud se nemůžete dočkat najdete nás kdykoliv na internetu na třikrát www.bb.cz na shledanou se těší Jirka