Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Modal Café – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Lekce 22: Should - Talking about obligation or duties.

Play

Poslechněte si podcast

29. 7. 2019

04:45

V Modal Café neboli Modální kavárně se můžete naučit používat anglická modální slovesa.

O epizodě podcastu

Offering: Should I help you? Asking for / Giving advice: What should I do? I think you should call her. Talking about obligation or duties: He should see his mother more often. Talking about failed obligation in the past: He should have told me. Possibility: If you should see him, tell him I’ve left. Probability: He should be here soon. Should is also used after verbs such as command, order, insist and after some adjectives such as important, vital: He insisted that the contract should be signed immediately. It’s important that they should study hard for the exam. Should se nejčastěji se užívá, když vyjadřujeme pocit závazné povinnosti. V koutku kavárny sedí muž se ženou, muž je "spravedlivě" rozhořčený: Woman: …state about things. For Heaven’s sake! Man: Where are they? They should have been here ages ago. Woman: Oh, Pete. Calm down! Look. Should I go and get them? Man: No, no. You’re right. I shouldn’t worry so much. We’ve still got plenty of time. Anyway, fancy another coffee? Přátelé mají zpoždění. Pete se rozčiluje, že už tam dávno měli být. A užívá přitom minulý čas: should have been – mělo se v minulosti stát, a nestalo. Žena užívá should v nabídce: Mám/měla bych pro ně zajít? To Pete odmítá a radí sám sobě, aby se tolik nevzrušoval: I shouldn’t worry so much! Užívá zápor - shouldn’t.

Automatický přepis podcastu

vices manželka fejfer BBC English speaking of Which Pets study of Music Vítejte v kavárně kam jsme si přišli procvičit modální sloveso should it should be Any problém protože dřív nebo později uslyšíme konverzaci na téma co by kdo měl nebo neměl dělat na toto téma se každý rád pobaví vzpomínáte si kde se používá nepodařilo se nám ho přesně zaškatulkovat ale nejčastěji používáme když mluvíme o závazcích a povinnostech ale kromě toho se hodí v mnoha různých situacíchmagnet offline žraloky Asking for giving Advice kyšicích ismagulov kuchyně Pelc obligation and necessity Ne ty jsi přeci jen celej máš let tapety Mississippi h700i jsou se jí zda Všechno nejlepší kamarád od insist agáve the same přeci jen such as in full Saint Michael jen se chcete tak vám takže písma intimately Teď jsem furt detention starý Heartbreaker Shut je elegantní a flexibilní slovíčko které se hodí k vyjádření vzdálenější možnosti If you should see him a nebo pravděpodobností he should be his Own ale nejčastěji se užívá když vyjadřujeme pocit závazné povinnosti skoku kavárny sedí muž se ženou probíhá výměna názorů On je zjevně spravedlivé rozhořčení je ideální pro sloveso should chittagong krátké konverzaci jste slyšeli 3x sloveso should muž se ženou čekají na přátelé a ty mají zpoždění být se rozčiluje že už tam dávno měly být a užívá při tom minulý čas should have been mělo se v minulosti stát a nestalo měly to být a nejsou další should užívá jeho partnerka při nabídce snaží se pít uklidnit a Nabízí se že pro ně zajde Should I Go m-camping mám nebo měla bych pro ně zajít to být odmítá a radí sám sobě aby se tolik ne vzrušoval I shouldn't voice Match užívá tady zápor všude Poslechněte si to ještě jednou Čítanka IV k tobě pro zatím stačilo but We should Get Back ke slovesu buď rádia a nebo na internetu na třikrát abc.cz Příště si vyslechneme další kavárenskou konverzaci na slyšenou se těší Jitka