Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #37 Jak moc je důležité, kdo látku na vaše oděvy vyrobil?

Jemný pán - gentleman podcast

Daniel Smid

Móda

#37 Jak moc je důležité, kdo látku na vaše oděvy vyrobil?

Obrázek epizody #37 Jak moc je důležité, kdo látku na vaše oděvy vyrobil?

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

15 min

Pojďte se mnou na procházku současnou Paříží, hledání domu č. 4 na Rue Vivienne a také na "špacír" oděvní minulostí, jak to v tomto podcastu často bývá. Dozvíte se také, zda-li byla důvodem tvrdohlavost, proč si jednoho dne tři muži dali do svého znaku tři hlavy beranů a své společné příjmení - Dormeuil. Budeme hovořit o tkalcovnách, zvláště jedné z nich, o jemnosti látky, jemných rozdílech mezi nimi a na první pohled nepatrných odlišnostech. Poodkryju také něco z krejčovského názvosloví, abyste se v nich někdy neztratili.

Více o Dormeuil, tkalcovně samotné i její historii, se dozvíte nahttps://www.dormeuil.com/en/heritage/history/#

Knihu Smart Casual, jedinou českou publikaci o oděvech mužů, si můžete objednat nahttps://www.danielsmid.cz/p/smart-casual-kniha-o-odevech-muzu/

Popis podcastu

Důvěryhodný zdroj informací a inspirace ze světa oděvů, doplňků a obuvi mužů. Náměty, tipy a návody, jak se lépe oblékat, jak využívat sílu doplňků a pečovat o oděvy. Seznámíte se také s historií oděvů, vybranými výrobci, kteří mě fascinují a také s příběhy, které se k pánským oděvům vážou. Poznáte také muže, kteří mě svým svérázným a osobitým stylem inspirovali v oblékání a svěřím se Vám také s mými zážitky z ikonických míst, která představují esenci pánského oděvu. Najdete zde také recenze produktů, které za vás vyzkouším.