Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #16 Roman Kocián – Každý lidský život je unikátní

Mlčení zabíjí

Lékaři bez hranic

Společnost

#16 Roman Kocián – Každý lidský život je unikátní

Obrázek epizody #16 Roman Kocián – Každý lidský život je unikátní

Poslechněte si podcast

30. 6. 2022

18 min

Výskyt zhoubného nádoru děložního hrdla je v Malawi zhruba desetkrát větší než na území České republiky. Možnosti diagnostiky i léčby jsou tam přitom pro mnoho žen omezené, protože většina jich žije v odlehlých oblastech a vydělává méně než 25 korun denně. Jak se jim Lékaři bez hranic snaží pomoct? A proč hraje v prevenci důležitou roli kuchyňský ocet?

Roman Kocián působí na Gynekologicko-porodnické klinice První lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Lečí pacientky se zhoubnými gynekologickými nádory. Mimo jiné také učí, přednáší a věnuje se radikální operativě nebo podávání chemoterapie. Mise v Malawi byla jeho první s Lékaři bez hranic.

Podcast Mlčení zabíjí přináší svědectví Lékařů bez hranic. Sledujte nás, komentujte a sdílejte. Další informace naleznete na: https://www.lekari-bez-hranic.cz/mlceni-zabiji.

Připravili: Tereza Wyn Haniaková a Zdeněk Chaloupka

Zvukový design znělky: Miroslav Chaloupka

Popis podcastu

Co se odehrává na místech, o kterých se málo mluví? Český podcast Lékařů bez hranic Mlčení zabíjí představí příběhy a svědectví expertů nejen lékařských oborů, a dostane vás tak alespoň na chvíli na misi. Lékaři bez hranic jsou mezinárodní zdravotnická a humanitární organizace, která poskytuje pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích v desítkách zemí světa, a to nestranně, nezávisle a neutrálně.