Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #05: John Law: Zločinec a génius v jedné osobě

#05: John Law: Zločinec a génius v jedné osobě

Obrázek epizody #05: John Law: Zločinec a génius v jedné osobě

Poslechněte si podcast

25. 11. 2025

10 min

John Law z Lauristonu byl muž stojící za jedním z největších paradoxů ekonomických dějin.

Skotský dobrodruh, profesionální hazardní hráč, ale také odsouzený vrah se stal architektem prvního moderního finančního systému a předchůdce centrálního bankovnictví. Na sklonku svého života byl považován za zločince, dnes však existuje názor, že pouze předběhl svoji dobu o několik století.

Jeho příběh vyprávíme v dnešním díle Miliardových zločinů.


🎧 Poslouchej podcast Miliardové zločiny v plné verzi exkluzivně na ⁠⁠vlny.cz. ⁠⁠ Otevřené části epizod najdeš i na ⁠⁠YouTube⁠⁠ , Spotify a Apple Podcasts.


🎙️ Autor: ⁠⁠Pavel Kohout⁠⁠

📖 Čte: ⁠⁠Robert Malecký⁠⁠

📺 YouTube: ⁠⁠⁠@studio_vlny

Popis podcastu

Zločin nejsou jen vraždy, drogy a násilí. Za hranou zákona se mnohdy pohybují i ti, do kterých byste to možná neřekli. Ty nejznámější případy ekonomické kriminality, ale i ty méně známé, které umí neméně ohromit svou složitostí, přináší ekonom a spisovatel Pavel Kohout a čte Robert Malecký. Zaposlouchejte se do napínavých příběhů, ve kterých jde o miliardy. Pořad je součástí projektu vlny.cz, kde najdete celé díly i spoustu dalších zajímavých podcastů.