Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody S Ondřejem Kobzou o poeziomatu, koníčku kavárnictví, loňské akci na Karlově mostě a hradu Pirkenštejn

Mezi čtyřma očima

Youradio Talk

Společnost

S Ondřejem Kobzou o poeziomatu, koníčku kavárnictví, loňské akci na Karlově mostě a hradu Pirkenštejn

Obrázek epizody S Ondřejem Kobzou o poeziomatu, koníčku kavárnictví, loňské akci na Karlově mostě a hradu Pirkenštejn
Play

Poslechněte si podcast

20. 5. 2021

23 min

O epizodě podcastu

Hostem Heleny Šulcové byl tentokrát kavárník a zlepšovatel veřejného prostoru Ondřej Kobza. Nyní se věnuje hlavně poeziomatu neboli jukeboxu na básně. Mít kavárničku je sice sen každého, ale na uživení to moc není. Proto si musí najít práci, která mu bude dotovat tohoto koníčka.

Loňskou hostinu na ukončení pandemie a přivítání prázdnin na Karlově mostě znova dělat nebude. „Taková věc má být zachována v jedinečnosti. Bylo hezký, že jsme ukázali, že se lidi v Praze takhle mohou sejít na mostě. Byl to dobrý signál, co jsme vyslali světu,“ řekl Ondřej Kobza. Akci hodnotí zpětně velmi pozitivně, dorazilo na ní 2000 lidí. I když světová média později, když se znova rozjela pandemie, hodně psala, že to byla ukázka nezodpovědnosti Čechů. Prostření stolu s ubrusem a květinami je odvěké téma, které velmi dobře funguje a navíc se dá různě obměňovat. Udělat podobnou akci někde jinde by se tedy nebránil. Řeč přišla i na hrad Pirkenštejn, který má v pronájmu. Rád střídá život ve světě rustikálním a noblesním. 

Popis podcastu

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.