Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Mezi čtyřma očima

Youradio Talk

Společnost

Martin Kovář: Jméno Lilibeth Diana? Pokus Harryho a Meghan nedokončit odstřihnutí, alespoň emocionálně

Play

Poslechněte si podcast

10. 6. 2021

24 min

O epizodě podcastu

Hostem Heleny Šulcové byl publicista, moderátor Rádia Z, historik, vysokoškolský profesor a odborník na anglosaský svět profesor Martin Kovář. Mluvili spolu o tom, jak zvládá všechny své funkce, i o vlivu distanční výuky na vysokoškoláky i jeho malého předškoláka. Podle Kováře jsme díky pandemii měli možnost lépe poznat sami sebe: „Někteří z nás měli to štěstí, že kromě všech těch nepříjemných věcí, to dalo možnost se zklidnit. A zamyslet se nad tím, nakolik to, co děláme, má smysl. Bylo to ošklivých 15 měsíců, ale kdybych to shrnul, dost jsme se o sobě naučili.

Řeč přišla i na nový přírůstek v britské královské rodině. Podle Kováře je narození nového člena významnou událostí bez ohledu na aktuální vztahy. Ve jméně druhorozené dcery prince Harryho a jeho ženy Meghan - Lilibeth Diana – vidí pokus nedokončit odstřihnutí páru od monarchie. A udržet tak i přes oceán alespoň emocionální vazbu.


Popis podcastu

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.