Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Ivan Langer: Jsem politický pesimista a životní optimista

Mezi čtyřma očima

YouRadio Talk

Společnost

Ivan Langer: Jsem politický pesimista a životní optimista

Obrázek epizody Ivan Langer: Jsem politický pesimista a životní optimista
Play

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

34 min

O epizodě podcastu

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je právník, lékař a bývalý politik Ivan Langer. S Helenou Šulcovou mluvili o sestavování nové vlády, i o tom, jak se stal básníkem. Podle Langera nová vláda vzbudila velká očekávání, že vrátí zemi jejím občanům, a že provede deagrofertizaci České republiky. Počítá ale s tím, že v době, kdy opět rostou čísla pozitivně testovaných, to nebude mít vládní koalice kvůli své nesourodosti jednoduché.


V rozhovoru mluví také o končícím premiérovi Andreji Babišovi. Podle Langera je v případě Babiše nutné rozlišovat slova a skutečné činy. „On se doma bušil do prsou, jak bojuje za zájmy České republiky, ale v Bruselu skutek utek. A on také v Bruselu nemohl nic dokázat, protože se tam s ním nikdo nebavil.“ Langer tak v rozhovoru naráží na to, že trestně stíhaného premiéra, podle jeho názoru, neberou ostatní politici jako seriózního partnera. „Jestli něco Andrej Babiš udělal, tak to, že zdegradoval obraz České republiky na skutečně banánovou republiku.“

Popis podcastu

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.