Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Benjamin Kuras: Konzervatismu se v Česku nikdy moc nedařilo

Mezi čtyřma očima

YouRadio Talk

Společnost

Benjamin Kuras: Konzervatismu se v Česku nikdy moc nedařilo

Obrázek epizody Benjamin Kuras: Konzervatismu se v Česku nikdy moc nedařilo

Poslechněte si podcast

21. 10. 2021

39 min

O epizodě podcastu

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je spisovatel, překladatel, dramatik a publicista Benjamin Kuras. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o volbách do poslanecké sněmovny, migraci, svobodě slova i o jeho připravovaných memoárech.
Na výsledku letošních voleb nejvíce kvituje to, že se do Poslanecké sněmovny dostali pouze čtyři Piráti. Po osmi letech tak Andreje Babiše vystřídá koalice, která jak Kuras říká: „Se považuje za demokratickou, ale já nevím do jaké míry všech těch pět stran jsou demokratické.“ A dále rozebírá zařazení jednotlivých stran budoucí koalice, podle tradičního rozdělení na pravici a levici. „Oni si říkají pravice, ale je to spíše liberálně-středo, až trochu mírně doleva u těch Starostů, tam ale nevíme kam patří.“ Piráty pak Kuras na pomyslné přímce řadí k extrémní levici, nalevo od komunistické strany.

V podcastu mluví také o svých memoárech. Kniha Malá paměť vyšla v roce 2020 v době první koronavirové karantény. Kuras v ní předkládá čtenáři na přeskáčku vzpomínky na lidi a události, které ho přivedly ke psaní. „Zkoušel jsem se učit španělsky, ale pak jsem nějak zlenivěl. A pak si říkám, vždyť já nic jiného než psát neumím, podle toho se pozná pravý spisovatel, že neumí nic jiného než psát. Byl tam ale i pocit, že jsem došel ke konci nějaké své psané éry.“ 


Popis podcastu

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.